Wpis z mikrobloga

@levantexo: religine na pewno. To co napisał Mirek wyżej. Darmowe cb plus dużo nawracania. Defensywne żeby dodać morali, bo armię masz słabą, do tego trade/eco. Kiedyś powiedziałbym trade ale teraz z tymi darmowymi kupcami to nie wiem czy to ma sens. Chyba, że to już zmienili? Nie grałem chwilę.
Quantity rosją w ogóle nie ma sensu bo i tak nie spalisz swojego manpowera.
Ale imo to tak: rel - def -
@levantexo: dla mnie tak:
Rel + Def + eco + inno/diplo + inno/diplo + offensive + quality i teraz Ci zostają 1 idee do wzięcia. Ale z tym co tutaj napisałem to praktycznie masz mocną ekonomię, tańszych doradców, dużo dyplomatów. Ten zestaw plus quantity praktycznie każdym państwem jest dobry
@levantexo:
1. Religious(do prowek od kebabów) 2.Offensive/Deffensive
3. Może być economic 4.Offensive/Deffensive
W lejcie moze się przydać trade, przekierujesz sobie z Syberii do Petersburga. Quantity nie ma sensu, bo i tak masz jakieś 250k limitu. Nie wiem po co typy ci rekomendują diplomatic, w early gamie i tak nie masz szans na innego sojusznika niż Dania, albo Kebab, jezeli Polska weźmie unię nad Litwą. Emperorem hre i tak nie zostaniesz. Będziesz
@Jell-o: diplo warto brać żęby poprawiać relacje i nie mieć koalicji. A jak podchodzisz pod granice hre to jest trochę problem. Poza tym tańsi doradcy za diplo+innovaitv, -10% koszt techa i dodatkowi dyplomaci. Więc same plusy.
polecasz trade, który teraz jest usless po ludzku. Bardziej się opłaca zakładać trade company.
No i rosja nie kolonizuje już od jakiegoś roku kolonistą z ideii. Chyba dawno nie grałeś w europę. Co?
@Turboknot: Ostatnio jak grałem to mogłem kolonizować, a to było parę miesięcy temu. Masz może third rome? Pod granice hre to raczej nie wchodzi się w early gamie, więc nie widzę sensu żeby brać diplo na 1 idee. Koalicje to raczej też w late gamie, no bo Nowogród nikogo nie obchodzi, a hordy nie są aż takie groźne i często się nie lubią nawzajem