Wpis z mikrobloga

Dlaczego w mediach nie ma reportaży ani filmów dokumentalnych z polskich szpitali, z oddziałów zakaźnych, żadnych nagrań pokazujących, że naprawdę leżą tam ciężko chorzy na covid19 ludzie, z których niektórzy są podłączeni pod respiratory, a niektórzy umierają po wielu dniach choroby? Otworzyłoby to oczy zajadłym sceptykom. Ponieważ owi chorzy są w maskach na twarzach, a montażysta z TV może zamazać ich twarze, żeby nikt ich nie rozpoznał, to argument że chodzi o prywatność i RODO nie jest poważny. Dotychczas widziałem w TV tylko trochę nagrań z Chin i z Włoch, ale to z okresu styczeń-marzec 2020 tylko. Teraz sytuacja jest niby poważniejsza,a nie ma żadnych reportaży ani nagrań ukazujących jak ciężko są ludzie chorzy z powodu koronawirusa.
Takie reportaże pokazywane w TV spowodowałyby poważniejsze podejście ludzi do przestrzegania zaleceń zasłaniania ust i nosa, oraz zmniejszyłyby ilość sceptyków i szurów uważających, że to wszystko jest na niby i że nie ma pandemii.

#koronawirus #media #reportaz #covid19
  • 17
  • Odpowiedz
@Squatlifter: Nawet jakbyś tych wszystkich szurów od twierdzenia że "wirus nie istnieje" zaprowadził do szpitala to oni powiedzą że wirus nie istnieje a to normalne że w szpitalach są pacjenci, a już zwłaszcza jak zrobisz materiał do telewizji to te szury tym bardziej powiedzą że to fejk bo ich sztandarowym hasłem jest "wyłącz TV włącz myślenie" xD
  • Odpowiedz
@Squatlifter: Nie uwiarygodni w ich oczach niczego, tak samo jak płaskoziemcy - powiedzą że to kłamstwo i #!$%@?.
Denializm zniknie naturalnie, WHO szacuje że zakażonych może być 10% populacji światowej a więc bardzo mało, zresztą same posty i komentarze w stylu "nie znam nikogo kto na to chorował" albo "znam 2-3 osoby które chorowały" świadczy o tym że wirus jeszcze nie jest tak bardzo rozpowszechniony, denializm zniknie naturalnie gdy zakazi
  • Odpowiedz
@Kressska: zakaz odwiedzin jest dla rodziny i znajomych, a jednego dziennikarza z kamerą można ubrać w strój ochronny, za który jego stacja TV zapłaci (koszty produkcji) i może filmować tam pół dnia przecież. Dziennikarzy chroni specjalne prawo itp.
  • Odpowiedz
@Squatlifter: niedawno czytałem taki artykuł, który traktował o popularności teorii spiskowych. Niestety, próby merytorycznej argumentacji są bardzo często kontrproduktywne. Człowiek nie jest w stanie poradzić sobie z dysonansem poznawczym i zaczyna jeszcze głębiej wypierać dowody.
  • Odpowiedz
@Po7latach: Ciekawe zjawisko, też już się spotkałem z czymś takim na wykopie. A nawet czasami nie wyświetlają mi się znaleziska niektóre. Dowiaduję się o nich dopiero gdy jest jakaś afera post factum, w stylu że moderacja je usunęła lub masowo pobanowała ludzi komentujących.
  • Odpowiedz
Plus stado oplacanych ludzi ktorzy komentuja ze trxeba nosic maseczki bo wszyscy poumieraja i po 2000 plusow. To niemozliwe zeby normalnie byc tak glupim. Z reszta zyje pelnia zycia jak juz wszyscy tylko w mediach idzie slyszec o koronce. Radze powylaczac i zyje sie lepiej :D
  • Odpowiedz