Wpis z mikrobloga

@Ricx:

Kolor ognia zmienia się w zależności od temperatury: Czerwony: od 525 °C (977 °F) do 1000 °C (1830 °F) Pomarańczowy: od 1100 °C (2010 °F) do 1200 °C (2190 °F) Biały (niebieskawy): od 1300 °C (2370 °F) do 1500 °C (2730 °F).
@LadniePieknie: a są jakieś naczynia w których mogę zapasteryzować żywność? Do czego zmierzam. Wiem że mogę w słoiku i tak cały czas robię. Jestem kierowcą i zabieram jedzenie w taki właśnie sposób jednak nie wszystko da radę tak zrobić np. jakaś ryba czy mięso wymagają innych naczyń np. kwadratowych. W sumie idzie je połamać i w słoik - pewnie ale mało wygodna forma.
@LadniePieknie: Źle napisałem. Przygotowuję jedzenie w domu, teraz w słoikach jednak nie wszystko da się tak dobrze w tym przetrzymywać jakieś obiady etc i szukam innego sposobu by przetrzymywać to jedzenie i się nie psuło tak jak jest to np w słoiku
@Ricx nie wiem jaka masz politykę pakowania żywności w te słoiki, niekiedy potrawy da się całe zmieścić w słoiku (np sos z jakimś mięsem + na bieżąco dogotowujesz makaron/ryz/kaszę). Ciężko coś doradzić nie wiedząc jakie narzędzia masz do dyspozycji, zakładam, że jakiś podstawowy garnek, palnik, coś jeszcze? Jakaś lodówkę turystyczna masz? Są takie które mają akumulator i mogą trochę podtrzymać temp, nawet wystarczy zwykła styropianowa i trochę lodu i też potrafi dobe/dwie