Wpis z mikrobloga

#donos #prawo #budownictwo

Doniosłem do Inspektora Nadzoru Budowlanego na człowieka który nielegalnie przeprowadza niwelację na działce sąsiadującej z moim domem. Robi to w dodatku ziemią pełną starych opon i innych śmieci. Wszystko bez pozwoleń. Złożenie takiego donosu polecili mi w Wydziale Budownictwa gdy dzwoniłem spytać czy wydali tam jakieś pozwolenie na budowę. Zastrzegłem żeby nie ujawniali nikomu moich danych bo nie wiem czy ten człowiek to nie jakiś mafioza który będzie mi potem groził. Zapewniali przez telefon, że jak tak zastrzegę to nigdy tego nie ujawnią.

Po kilku miesiącach od tego donosu miałem okazję porozmawiać twarzą w twarz z tym "inwestorem". Dał po sobie do zrozumienia, że wie że to ja doniosłem. Groził mi również. Oczywiście nie bezpośrednio, tylko w zawoalowany sposób.

Oczywistym jest, że ma kogoś znajomego w tych urzędach kto ujawnił moje dane. Nikt inny o tym nie wiedział. Myślicie że mogę pozwać ich za to ujawnienie danych?

Od razu odpowiem każdemu kto spróbuje mnie nazywać konfidentem: nie życzę Ci żeby ktoś urządził sobie wysypisko pod Twoim oknem.
  • 9
@Adams_GA: Doskonale wiem, że to prawie niemożliwe. Z tego samego powodu ludzie boją się zgłaszać przestępstwa na policję. Mieszkałem wiele lat w Szkocji i Holandii. Jakoś tam takiego problemu nie mieli. U nas w każdym urzędzie lokalni mafiozi mają wtyki. Jesteśmy sowietami mieszkającymi w państwie z dykty.
@arching30: co nie zmienia faktu ze udowodnienie chociażby ze sąsiad wie ze to Ty graniczy z cudem, tym bardziej jak nie powiedział Ci wprost ze wie ze to Ty, smutna sprawa ale raczej nic nie wskórasz
@arching30: to jedziesz do konca, poinformuj ze złożyłeś na psy informacje o grożbach.
nic nie zrobią ale podkładkę, że przyjęto fajnie mieć.
teraz nie ma odwrotu i nie bądz #!$%@?ą.
wydział ochrony srodowiska jak jakieś gówno w glebe ładuje, robić zdjęcia i go #!$%@?ć.
a jak nic nie zrobią to skarga wyzej do wojewodzkiego albo odwołanie od decyzji - o ile postępowanie zaczną.
no i skarga na ujawnienie danych o ile