Wpis z mikrobloga

@jimlahey: Szerszeń, gdy nie broni swojego gniazda, jest bardzo pokojowym owadem. Wystarczy tylko usiąść i go obserwować. Gdy się nie panikuje, to świat z szerszeniem wygląda o wiele bardziej sympatycznie :)) Cały sierpień obserwowałam szerszenie polujące na muchy i ja ich w ogóle nie obchodziłam. Za tu muchy bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na zdjęciu jeden z uchwyconych przeze mnie posiłków :)
W sąsiedztwie regularnie szerszenie ma
M.....e - @jimlahey: Szerszeń, gdy nie broni swojego gniazda, jest bardzo pokojowym o...

źródło: comment_1600279864OyyjW5fLdcYLXUwWhkVJlX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Megachilidae: no ok ale problem mam z nimi: nigdy ich tu nie bylo, od 2 lat sie zaroily, mam orozniac samca od samicy xD do os sie nawet przyzwyczailem jak mi po lapach laza, ale tych #!$%@? nadal sie boje i nic dlugo tego nie zmieni :P
  • Odpowiedz
@jimlahey: samice maja złamane czułki. A samce proste i grubsze. Teoretycznie to dość łatwa do odróżnienia cecha. A żebyś mniej się ich bal takie info:

Zacznę może od tego, że użądlenie przez szerszenia jest o wiele mniej niebezpieczne, niż użądlenie przez pszczołę. Naprawdę nie żartuje. Dlaczego jednak tak jest? Powodów jest kilka. Przede wszystkim pszczoła zostawia w skórze swój oręż, łącznie z gruczołem jadowym, przez co tkwiące w ranie żądło, nieustannie
  • Odpowiedz
@Tulkandra: "Zacznę może od tego, że użądlenie przez szerszenia jest o wiele mniej niebezpieczne, niż użądlenie przez pszczołę. Naprawdę nie żartuje."
wiesz, jak ja widze z bratem latem szerszenia to jednak nie nachodzi mnie rozkmina, ze ma mniejszy jad od pszczoly xD ta na zdjeciu przetrocilem kregoslup i tylko pare ujec na ostrosci zdazylem zrobic zanim sam #!$%@? xD
  • Odpowiedz