Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, znowu potrzebuje waszej pomocy bo mi ręce opadają.
Ogarnąłem wydruki z PLA i wszystko fajnie wychodzi, no i zacząłem z PET-G, co tu sie dzieje to jest jakiś koszmar kolejny.
Filament ciągle się ciągnie i nie powstaja takie nitki a jakby koralowiec z ciągnącego sie materiału. Juz testowałem wiele ustawień, Retracion mniejszy lub wiekszy albo szybkosc retrakcji od 25 mm/s do 45, travel speed zwiekszałem, zwalniałem wydruk do 30mm/s, domyślnie mam 50mm/s. Flow rate zmniejszałem o 4%, chłodzenie dawałem nawet na 5% do 75% no i dupa. Wszystkie test wychodzą tak samo, zawsze miedzy jest jakiś kolarowiec nawet nie same nitki. Tak Temperature też zmieniałem od 210 do 240(Przy 215 było faktycznie troche mniej się ciągneło ale przy 210 juz wydruk nie chciał przylegać do podłoża, zakres podany przez producenta to od 220-250 stopni). Nie wiem o co chodzi. Ktoś ma jakiś pomysł? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#druk3d
  • 8
@Turczyk: przyleganie do podłoża - niebieska taśma do malowania (ja mam marki Motive - matowa bez wosków), stół na 60 i będziesz musiał skrobać taśmę z wydruku ściernym bo filament się wżera ;) bajka
Co do ustawień slicera brałem z internetów (reddit mojej drukarki), tylko zmniejszyłem prędkość. Filament easy-PETG od fiberlogy, drukuje mi się ładniej i łatwiej (!!!) od zwykłego PLA devil design.
@tmb28: Ale ja nie mam problemu z przyleganie do podłoża. Ustawień już próbowałem na prawdę rożnych. Prawdopodbnie wymienię filament jeszcze i zobaczę czy na innym tak samo się dzieje.