Wpis z mikrobloga

Moja pierwsza diorama i w zasadzie start w modelarstwo, pierwszy raz coś sklejałem i malowałem od dzieciństwa. Na oko 3 miesiące pracy i rozkminiania m. in. jak pomalować nieszczęsne deski o szerokości 1.5mm na podłodze Kubelwagena.
Zastanawiam się jeszcze co by dołożyć, może jakąś roślinność, beczki albo drut kolczasty? Jak macie jakieś pomysły to zarzućcie.Albo jak coś kosmicznie spieprzyłem to dajcie znać, bo jako amator robiący 3/4 rzeczy na orientacje albo na podstawie youtube nawet nie jestem tego świadom.
Imgur
#chwalesie #modelarstwo
turban - Moja pierwsza diorama i w zasadzie start w modelarstwo, pierwszy raz coś skl...

źródło: comment_1600094825ueleoCIeIRfuYpJccpTN93.jpg

Pobierz
  • 3
@turban jak na pierwszą makietę wygląda naprawdę spoko ale przyczepiłbym się do jednej rzeczy - walcząca załoga działa (i to strzelającego na wprost) nie pasuje do dwóch gadających na luzie ludków przy motocyklu.
Racja @Pieron, spinałem się nad technikaliami i chciałem wykorzystać wszystkie figurki jakie miałem w zestawach, a nie za bardzo zastanawiałem się nad "sensem" sceny. To dobra rada na przyszłość. Patrząc w taki sposób na makietę koleś naprawiający VW też pasuje jak pięść do oka :)
@turban doskonale to rozumiem i też miewałem podobne problemy. Następnym razem można robić mniejsze dioramy, będą sprawiały wrażenie pełniejszych i żywszych bo czasem trudno zagospodarować przestrzeń pomiędzy obiektami, a jak się przytnie podstawkę to problem sam znika i diorama zajmuje mniej miejsca. Tak czy inaczej widać duży potencjał a wraz z zbieraniem "odpadków" z kolejnych modeli będzie łatwiej o dodatkowe elementy.