Wpis z mikrobloga

Piękny to był sezon, nie zapomnę go nigdy. W 2017 roku byliśmy dopiero w II lidze, awans do I ligi, a w nim heroiczna walka w wielkim finale, odrobienie 14 punktów strat z Rybnika i upragniony awans po 23 latach do ekstraligi. W 2019 pewne utrzymanie w najlepszej lidze świata, a w 2020 otarliśmy się o Play Offy, ale zabrakło jednego punktu, a stawka w tym roku była bardzo wyrównana, 6 drużyn aspirowało do wielkiej czwórki. Nie ma co płakać, ostatnie 4 lata żużla w Lublinie to chyba najlepsze, co mogło spotkać kibica.
Niestety już nie będę mógł w tym roku wysłać tutaj pozdrowień ze stadionu, a czyniłem to na każdym meczu odkąd jestem z wami na wykopie. Ale widzimy się, mam nadzieję, już na wiosnę w nowym sezonie! :) Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej!
#zuzel
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piękny to był sezon, nie zapomnę go nigdy.


@Nokimochishii: powiem ci, że mi jako kibicowi Sparty dużo bardziej podobały się sezony, gdy jechaliśmy o utrzymanie i honor, niż o medale. Dużo lepiej wspominam akcje, gdy Jędrzejak blokował Zmarzlika, żebyśmy dowieźli chociaż te dwa punkty, bo wtedy te wygrane się szanowało. A dziś? Brak PO to porażka

Nie ma co płakać, ostatnie 3 lata żużla w Lublinie to chyba najlepsze, co
  • Odpowiedz
@Nokimochishii: wzorowo sobie to wszystko poukładali w Motorze po reaktywacji :) do pełni szczęścia brakuje już tylko stadionu godnego ekstraligi i wychowanków na pozycji młodzieżowca. Klub mega stabilny, wzmocniony tylko Hampelem, nie szukali zawodników gości po pierwszej lidze. Jeśli się to utrzyma to z roku na rok będzie tylko lepiej.
Ciekawa sytuacja się nam na wschodzie Polski robi. Mocny ośrodek w Lublinie i szybko rozwijające się Krosno. Zupełnie na odwrót
  • Odpowiedz
@cinek687: z tymi wychowankami to będzie chyba najtrudniej... nowa szkółka niby działa od upadku KMŻ-tu (~2016), a póki co nikogo na horyzoncie nie widać ( ͡° ʖ̯ ͡°) na początku wzięli kilku chłopaków z motocrossu którzy mieli po 18-19 lat i wlatywali w wiek seniora zaraz po rozpoczęciu "kariery" i znikali, w międzyczasie dobrze zapowiadał się Emil Peroń, ale po grubszej kontuzji uda zrezygnował i obecnie
  • Odpowiedz
@microbot: Trochę tutaj zależy od szczęścia by wyłowić z grona młodzieży te perełki. Natomiast temu szczęściu trzeba czasami pomóc. Moim zdaniem w żużlu jest nadal sporo do zrobienia w tej kwestii. Nawet uznawana za wzór w temacie szkolenia Unia Leszno nie jest nawet blisko tego co oferuje np. piłkarski Lech Poznań z autorskim programem rozwoju młodzieży. Także działać, działać! :)
  • Odpowiedz
@cinek687: dokładnie, ale trzeba mieć na uwadze, że nie przeskoczymy faktu, że liczba seniorskich etatów jest mocno ograniczona - juniorskich również, ale można mówić o jakiejś rotacji przynajmniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stąd szansa na zostanie żużlowcem jest raczej mała, a sensowną kasę zarabia dość wąskie grono. Kluby już trochę poważniej zaczęły traktować szkolenie (przynajmniej niektóre) i DMPJ wyglądają nieco lepiej. Niższe pojemności też się rozwijają
  • Odpowiedz