Wpis z mikrobloga

Mam problem z #adobepremiere ,dość długo się z nim zmagam i już powoli kończą mi się pomysły na jego rozwiązanie, może Wy mi coś poradzicie.

Chodzi o słynne, pojawiające się podczas pracy w Premierze BSOD, które do niedawna znałam tylko z opowieści, bo wszystko działało elegancko.

Pojawiły się od czasu zaktualizowania Premiera do najnowszej wersji - 14.3.2.

Zauważyłam, że blue screen (kod: WHEAUNCORRECTABLEERROR) pojawia się w momencie, gdy odtwarzam coś na osi czasu, gdy tylko skaczę po niej z miejsca na miejsce (bo np chcę zmienić jakieś parametry konkretnych klipów) to nic się złego nie dzieje.

W najgorszym okresie BSOD pojawiały się nawet co 5 minut, wtedy problem pozornie wyeliminowała aktualizacja sterowników karty graficznej, ale nie na długo. Po skończonym projekcie, gdy kilka dni nie podchodziłam do kompa i zaczęłam kolejny projekt problem wrócił.

Czego do tej pory próbowałam:

- aktualizacja sterowników karty graficznej,
- odinstalowanie Premiera i zainstalowanie poprzedniej wersji i tak jeszcze ze dwa razy, kolejne wersje w dół,
- zresetowanie preferencji,
- ręczne usunięcie plików cache i scratch,
- usunięcie Premiera za pomocą aplikacji Creative Cloud Cleaner,
- zmiana wspomagania GPU z CUDA na Software Only

Ten ostatni punkt odrobinę pomógł, blue screen pojawia się naprawdę okazjonalnie i da się pracować, no ale sprawdza się to tylko jako tymczasowe rozwiązanie problemu, bo jednak komfort pracy bez opcji z GPU jest bardzo niski.

Specyfikacja komputera:

Intel I9-9900K
Gigabyte Z390 Aorus Master
MSI GeForce RTX 2070 Armor 8GB GDDR6
RAM DDR4 Corsair Vengeance 16GB (x4)
NZXT Kraken X72
Seasonic 650W Focus+ 80 Plus Platinium Box

Konfiguracja dysków:

System i Premiere - SSD Samsung 970 EVO plus M.2 2280 NVMe 250GB
Cache i scratch - SSD Samsung 970 EVO M.2 2280 NVMe 1TB
Pliki projektowe i surówki - SSD Samsung 860 QVO 1TB
Archiwum - HDD Toshiba 7200 obr. 64 MB P300 1TB

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

#kiciochpyta #komputery
  • 5
@Peterov: WHEAUNCORRECTABLEERROR
Ten komp nie ma zbyt dużo godzin przepracowanych, mam go od jakichś 15 miesięcy, a godzin pracy to będzie max. 1000.

Mam podejrzenie, że to może coś z kartą graficzną, bo po aktualizacji sterowników na chwilę pomogło, jak wyłączyłam wspomaganie karty graficznej to też bardzo rzadko wywalało. Jak sprawdzić czy coś się z nią nie dzieje?
@Peterov: Właśnie miałam ściągać MSI Afterburner żeby powiedział mi coś o karcie. Dzięki! :D Poczytam, mogłam rzeczywiście trochę o tym kodzie poguglać, zamiast zniechęcać się pierwszym lepszym linkiem od supportu Microsoftu, gdzie było "zaktualizuj Windowsa" i "przywróć Windows do poprzedniego stanu w czasie" xd

Ogólnie to wcześniej winy szukałam w Premierze, bo to wszystko zaczęło się dziać po aktualizacji, ale może to jednak tylko przypadek i to jednak coś z kompem,