Wpis z mikrobloga

Ktoś wie jakie jest prawo odnośnie połowów magnesem neodymowym na prywatnym i publicznym terenie? Muszę mieć jakieś państwowe pozwolenie na zarzucenie magnesu na lince np. na dno rzeki? Co strona w internecie to inne opinie na ten temat i straszenie paką...

Chcę sobie przy sobocie wychillować grzyba nad rzeką ale nie chcę sobie problemów tym narobić xD a naoglądałem się filmów na YT i ludzie wyglądają jak gdyby nigdy nic łowili.

#magnesneodymowy #poszukiwacze wołam #detektorysci i #wykrywaczmetalu bo często tez bawicie się magnesami :P
  • 2
  • Odpowiedz
@Arveit: Na wszelki wypadek wyrób sobie kartę wędkarską a w razie czego powiesz że Ci żyłka zaplątała się w magnes.
Kartę musisz mieć żeby nie było mandatu za łowienie bez.
  • Odpowiedz
@YogiYogi: a nie mogę powiedzieć, że wpadł mi na przykład telefon, czy jakaś inna ważna dla mnie rzecz?

Generalnie to inne pytanie powinienem zadać: po co mi wymówki? Jeżeli to jest zabronione lub jakoś obostrzone, to po prostu tego nie będę robił, ale generalnie jeśli nie ma żadnych zakazów to nie zamierzam się przed nikim tłumaczyć :P

Chciałbym konkretnie dowiedzieć się, co mówi prawo. Ustawowego bełkotu czytac nie umiem, a
  • Odpowiedz