Wpis z mikrobloga

marudził, że bolce nie są uziemione i mamy sobie zrobić mostki.


@piaskun87: no bo bolec sugeruje, że jest ochrona, a jej nie ma.

Masz dwie tanie opcje:
- przewód zerowy przenieść na bolec i od niego odgałęzienie na zero robocze
-wymiana gniazdek na takie bez bolca
  • Odpowiedz
- przewód zerowy przenieść na bolec i od niego odgałęzienie na zero robocze


@Felonious_Gru: właśnie tak myślałem.
Wspólnota zalecała żeby wszystkie gniazdka "powinny" mieć uziemienie / bolec. A że instalacji nie wymieniali tylko dali róźnicówki to inna sprawa. THX
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: N jest podkręcony zgodnie z gwintem więc teoretycznie się zacisnął, ale faza jest odwrotnie
pomijając już fakt, że powinien byc pod blaszkami :) ale nie takie cuda już widziałem
  • Odpowiedz
pewnie zerowanie da się zrobić


@Straszy: niby jak na 2 żyłowych kablach i bezpiecznikach topikowych? lączenie ne to nie jest żadne rozwiązanie
  • Odpowiedz
to nie ma żadnego znaczenia


@Felonious_Gru: no ma i to ogromne, bo dociągając zgodnie z gwintem wciągasz przewód pod łepek, a odwrotnie wypychasz
który wg ciebie szybciej wypadnie?
  • Odpowiedz
@Mete: jakby bylo ładne oczko to takie dywagacje by miały sens. Tutaj ledwo siedzą, nie są dopasowane do srednicy śruby.

Oba przewody w tym przypadku rownie dobrze mogłyby być proste i by siedziało tak damo - a przy prostym nie ma różnicy, po której stronie jest koniec.
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: na szczęście juz się odchodzi od tego i takie instalacje to zamierzchłość prl, ale takie łączenie to imho nic innego jak robienie zwarcia które wywala korki zanim kopnie cię konkretnie prąd
  • Odpowiedz
@Bambomancer: właśnie dlatego puchę rozebrałem, na mikro buczenie, jak dotknąłem obudowy pc i kaloryfera jednocześnie to zaczęło mnie kopać, a mikro to w ogóle szalało wtedy i ogólnie dziwnie pc chodzi tak jakby "pływa" poprzednio też miałem ten problem i nie miałem uziemienia, w mieszkaniu z uziemieniem było już ok

https://www.overclock.net/forum/375-mice/1744698-electrical-issue-causing-input-de-synchronization-input-loss.html
  • Odpowiedz
@Mete:

ale takie łączenie to imho nic innego jak robienie zwarcia które wywala korki zanim kopnie cię konkretnie prąd


Dokładnie na tym i niczym innym polega ochrona przeciwporazeniowa (dodatkowa) realizowana przez samoczynne wyłączenie zasilania. Pojawia się napięcie na obudowie, zwarcie, zadziałanie zabezpieczenia, brak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Straszy: @drzewokaktusowe: @Felonious_Gru: @Mete:
Panowie. Budynek z lat 90', kable dwużyłowe, bezpieczniki topikowe na klatce schodowej (2 dla Enea i 3 do których mogę zaglądać - łazienka, gniazdka i górne światło).
Mam wszędzie wstawić gniazda bez bolca? A tam gdzie bolec to kabel bez prądu podłączyć pod bolec i mostek na drugi otwór gniazdka?
  • Odpowiedz