Wpis z mikrobloga

Witam.Przymierzam się do zakupu słuchawek dokanałowych Philips Pro6305 i chciałbym poznać opinię na ich temat(mam nadzieję,że jest tu ktoś kto ich używał albo zna kogoś kto je ma/miał).Rozważam także zakup słuchawek SnaB OverTone EP-101M v4.Dodam,że słuchawki Philipsa mogę zakupić lokalnie a jeśli chodzi o Snaby to mogę kupić je tylko przez internet.Moje poprzednie słuchawki to:jbl t160 oraz kworld s29(które moim zdaniem brzmiały lepiej niż t160'ki i miały trochę lepsze pozycjonowanie w grach), więc nie mam jakiś specjalnie wielkich wymagań.Słuchawek będę używał jako głównych czyli do grania,muzyki i oglądania filmów/anime,dlatego wolałbym coś uniwersalnego(na początku próbowałem szukać gamingowych dokanałówek ale myślę,że w tej cenie ciężko byłoby coś znaleźć co nadawałyby się do muzyki i do gier).
#pytanie #sluchawki
  • 6
@daho: to zależy czy bardziej do gier czy do słuchania muzyki. Bo np Final Audio E500 to jest wręcz arcydzieło pod względem pozycjonowania w grach, ale ma płaską sygnaturę i nie ma mocy w basie. Chyba, że je podbijesz w EQ. Innymi ciekawymi słuchawkami są Moondrop Spaceship. Świetne do gier, ale znowu bez podbicia basu. Snaby to typowe rozrywkowe granie, z mocnym basem i górą, ale bardzo przeciętne do grania.
@Nemesh: jeśli mam być szczery to bardziej zależy mi na jakości dźwięku w muzyce/filmach niż grach.nie wiem czemu ale kusi mnie by wziąć w ciemno te philipsy(ponoć grają lepiej niż moje poprzedn ie słuchawki więc i tak nie byłbym zawiedzony i dodatkowo miałbym blisko sklep,więć nie musiałbym bawić się w wysyłanie w razie problemów z nimi) ,a w przyszłości najwyżej bym zakupił te Snaby(może wtedy wyjdzie już wersja v5 (
@daho: Nic co jest markowe nie jest dobre w tej cenie. Serio, odradzam. Bo nawet jak grają przyzwoicie, to padną po pół roku. Dlatego bardziej polecam tamte modele. Final Audio, to Japończyk, a nie Chińczyk. Produkowany wyłącznie w Japonii. E500 polecane jest do muzyki binarnej, czyli rozplanowanej w przestrzeni. Instrumenty rozłożone są na różnych płaszczyznach. Dlatego doskonale nadają się do gier i filmów. E1000 to bardzo płaska sygnatura, ale też dobrze
@Nemesh: to nie jest tak,że już wybrałem,po prostu zastanawiam się nad kupnem obu modeli(dla celów porównawczych) i z tego co piszesz to Snaby wydają się odpowiedniejszym wyborem z tych dwóch jeśli chodzi o trwałość a na tym też mi trochę zależy(nie wiem czemu ale mam problem z "delikatnym" obchodzeniem się z sluchawkami).Zapomniałem napisać, ale wolałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma(philips i snab).może w przyszłości pomyśle o tych modelach co wymieniłeś ( ͡
@daho: To te Snaby od biedy mogą być. Na pewno lepsze niż Philipsy. I paradoksalne w tej cenie jeśli chodzi o jakość wykonania jak i przejrzystość dźwięku, to wypadają Chińczyki z odpinanym kablem. Mam ich kilka i kilka uwielbiam. Teraz to robią pancerne czołgi. W jednych kabel mi padł, to kupiłem nowy za 30 zł i słuchawki jak nowe, a nawet lepsze, bo kabel mocniejszy. Takie mamy czasy :)