Wpis z mikrobloga

Chcecie zobaczyć prawdziwą indoktrynację dzieci? Proszę bardzo:

Podręcznik WOS, ktoś przerobił znaną powszechnie piramidę Masłowa i na sam wierchołek dodał "potrzeby duchowe".

Charakter błędu wyklucza pomyłkę, ktoś musiał świadomie podjąć decyzję o sfałszowaniu teorii, aby zgadzała się z kluczem ideowym.

#bekazprawakow #neuropa #bekazpisu #bekazkatoli
NapalInTheMorning - Chcecie zobaczyć prawdziwą indoktrynację dzieci? Proszę bardzo:
...

źródło: comment_1599205334SVR2dxQw4bi04Jh9ZFA9sT.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@gtafr: no i widzisz, już było to poruszane powyżej. Jakby ktoś wrzucił alternatywną wersję z 8 poziomami to ok, ale ktoś dokleił dodatkowy poziom do starej (zresztą, potrzeby transcendencji =/= potrzeby duchowe), co nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: i w tym conclusion jest całe uzasadnienie benefitów dopisania do tradycyjnej piramidy ostatniego szczebla transcendencji. Nie wystarczy przeczytać słowa conclusion :) jeśli chcesz, mogę pomóc ci przetłumaczyć tan ostatni paragraf ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NapalInTheMorning: ogólnie w założeniu było chyba(lub sam to tak interpretowałem), że stawianie potrzeb wyższych ponad niższe w piramidzie to oznaka zaburzeń psychicznych lub fizycznych. A niektórzy stawiają religię ponad chlebek i to jest to co ja odbieram z tego wpisu.
  • Odpowiedz
@gtafr: ok, przeanalizowałem całe i - ignorując inne wersje - ma to trochę sensu, lecz wciąż „self-transcendence” to nie „potrzeby duchowe”. Ale dopuszczam, że winą jest tutaj ch...owe tłumaczenie, niekoniecznie zła wola.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NapalInTheMorning: nie rozumiem o co afera, potrzeby duchowe zostały uznane za najmniej ważne - i słusznie.
Gdyby zamiast "duchowych" dali "kościelne" albo jeszcze bardziej bezczelnie "katolickie" to jak najbardziej by było coś nie tak.
  • Odpowiedz