Wpis z mikrobloga

Miraski, potrzebuję zobić film poklatkowy, który będzie się nagrywać ok 30 dni. Czy polecacie jakąś kamerkę? Zależy mi aby była w miarę bezobsługowa - zawieszam na ścianie i zapominam minimum na kilka dni. Nie znam się na fotografii ani tym bardziej na time lapse. Ktoś coś?
#timelapse #fotografia #filmowanie #video
  • 9
@masior: W GoPro 7 da się ustawić maksymalnie zdjęcia co 60 sekund. Robiłem z gp7 timelapse przez tydzień w hali, zasilanie przez usb z gniazdka, karta 128GB i może to chodzić bez końca.
@vteq: jeszcze jedna rzecz. Jeśli zdjęcie co minute to w godzinę mam 2s filmu 30 klatek/s. Po 1 dobie mam ok 50 sekund filmu. Po 30 dniach daje to 25 minut. Długo. Czy są jakieś proste sposoby (darmowe programy?), które pozwolą mi jeszcze skrócić to do ok 1 minuty?
@masior Masz darmowy DaVinci Resolve. Znajdź sobie tutorial jak zrobić w tym programie timelapse i sobie przyspieszysz całość tyle ile będziesz chciał.
@masior W GP7 są dwa tryby: timelapse wideo i timelapse photo. Z tego pierwszego wyskakuje ci gotowy film a z drugiego zdjęcia, które potem musisz sobie sam złożyć. Ja robiłem w trybie zdjęć, czyli ustawiłem kamerkę w ten tryb timelapse photo i przez cały tydzień kamerka robiła foto non stop aż nie przyszedłem i nie wyłączyłem. Nie sądzę żeby w trybie timelapse video były jakieś ograniczenia czasowe ale głowy nie dam. Patrząc