Wpis z mikrobloga

Ok są programy do clonowania dysków 1:1,czyli obecnie świeży win 7 z programami,ustawieniami itp,moge sklonować na dysk zewnętrzny na którym nie ma żadnego windowsa. Zatem aby potem z dysku zewnętrznego przerzucić na SSD kopię windowsa,to musi być na dysku zew. jakiś windows zainstalowany bo będę potrzebował użyć programu do przerzucenia sklonowanej kopi dysku ?
  • 22
@body87:
masz sobie dysk z systemem który chcesz przenieść, na nim instalujesz AOMEI. Mając podpięty ten na który chcesz przenieść dane, w AOMEI wybierasz opcję 'migrate to ssd', wybierasz ten nowy dysk, zatwierdzasz, komputer się zrestartuje i wyskoczy okno jakby biosowe które informuje o postępie kopiowania
@body87: teraz to wiem jak to zrobić, przerzucić kopię całego systemu na dysk zew., ale później robię format na SSD , a później z HDD zew. dysku jak przerzucić ta kopię na docelowy,sformatowany SSD ?
Gdy SSD będzie czysty sformatowany,a na HDD nie ma widnowsa ,więc jak zainstaluje AOMEI i przerzucę kopie z HDD na SSD ( ͡° ͜ʖ°) ?
@body87: nie
masz sobie w kompie dysk z systemem
na niem masz aomei
robi ci kopię 1:1 tego dysku którego używasz
podmieniasz ten zewnętrzny z tym który miałeś w kompie
system startuje z tej kopii, na niej już jest system i aomei

A nie lepiej po prostu by ci było zgrać pliki na ten dysk zewnętrzny, strzelić sobie formata ssd, postawić na nim system i wrzucić te pliki z powrotem? Bo
@teluch: Czaje ,czaje ziomek chyba o co Ci chodzi już, a przerzucony system będzie systemem bootowalynm na dysku zew. ? , czy będzie to plik tylko obrazu kopii systemu zrobionego programem AOMEI ?
Bo z tego co piszesz to wnioskuję iz będzie to bootowalny normalny system ,który odpali się na tym dysku, po zamianie dysków w lapku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@body87: Tak, to jest kopia 1:1, normalnie bootowalny, nie żaden plik z obrazem czy coś.
W ten sposób kopiowałem ostatni raz dobrych kilka lat temu, ale proces powinien wyglądać tak samo.
@body87: wywali, ogółem wywali z niego wszystko czy to klikniesz czy nie, do przeniesenia dysk docelowy musi być czysty (jeśli nie będzie, to program sam go sobie zaora)