Wpis z mikrobloga

@zielony_wiatr: jeśli popatrzeć na średnie kroczące jakie masz na wykresach to sygnały masz w przeciwną stronę - cena jest ponad średnimi - wychodzi na to, że setup ustalasz na podstawie wskazań z rsi i stocha oraz w oparciu o linie trendu wbrew sygnałom płynącym ze średnich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@specoolator: biorę pod uwagę w którą stronę jest więcej sygnałów. RSI i Stocha dodałem sobie już po otwarciu pozycji. Jak na Edku zobaczyłem te trzy ostatnie szczyty blisko siebie to byłem przekonany że na RSI będzie dywergencja i tak też jest. Średnie kroczące są wskaźnikami podążającymi więc przydają się w silnym trendzie w korekcie i wtedy pokazują że cena powraca do średnich czyli jest gotowa na ponowne odchylenie w jedną bądź
@zielony_wiatr: obawiam się, że nie ma wskaźników, które by nam zapowiedziały przyszłość, wszystkie pokazują to co cena już zrobiła. Ja po kilku latach wywaliłem większość z nich. Z forexem to jest tak, że ta sama pozycja jest błędna według jednej metody, a prawidłowa według drugiej. Ważne, żeby mieć swoją metodę i się jej trzymać. Powodzenia