Wpis z mikrobloga

Cześć. Czytam właśnie gównoburzę o napiwkach dla kelnerów, barmanów i innych (jakby ktoś był zainteresowany to: https://www.wykop.pl/wpis/51757147/anonimowemirkowyznania-tldr-napiwki-to-kwestia-kul/ ).

Z ciekawości pytanko do programistów - czy zdarza wam się dać napiwek osobie, która tworzy np. open-source'ową paczkę, z której korzystacie albo prowadzi kanał albo tworzy aplikację non-profit (przykładowo anonimowe mirko wyznania) albo np. zrobił tutorial, z którego skorzystaliście?

#programowanie #pytanie #napiwki #naukaprogramowania
  • 4
@trevoz: Relacja z obu stron :)
- Jak z czegoś dużej korzystam do chętnie daje na to datek.
- Stworzyłem kiedyś moda do gry, co jakiś czas ktoś się odzywał i stawiał mi pizze (byłem na studiach, więc odciążało to mocno mój budżet), ale nie powiedział bym że to zawrotna ilość, bardziej symboliczna :)

Dlatego że wiem jak to jest otrzymywać właśnie takie datki, staram się sam je dawać, nawet jak
@trevoz: Dotowałem Manjaro, po tym jak o 23:00 dowiedziałem się że mój projekt nie dotarł, nie mam jego kopii, a czas do północy. Wtedy windows chciał pobierać Qt przez parę godzin, a na manjaro już było i uratowało mi tyłek. (Wiem że Manjaro ma z Qt tyle wspólnego ile UI w nim napisali)