Wpis z mikrobloga

Tak jak nie lubię jakoś F/GO, tak trzeba przyznać że przynajmniej rozbudowali i wypromowali jakoś postać Saber Alter. W Heaven's Feel jest ona tylko chodzącym poziomem mocy, gdzie każą jej pójść to idzie, jak ma zabić to zabije, nie wiadomo o jej motywacjach ani wartościach zupełnie nic, nawet nie jestem pewny czy posiada wspomnienia sprzed przemiany (raczej tak ale musiałbym się mocno wczytywać teraz w visual novel żeby znaleźć dowód)

Prawdopodobnie promowanie Saber Alter w F/GO miało nabić sprzedaż biletów na HF3, Nasu jesteś geniuszem

Filmik dla ilustracji (who are you? I'm you but stronger) #fate #anime
  • 13
@Daleth2202: Przygodę z Fate zacząłem od Fate/Zero. Wszystko co oglądałem później nie miało dla mnie fabularnego sensu. Były jakieś mniej lub bardziej udane serie, ale we wszystkich nie rozumiałem co, kiedy i dlaczego. W Zero świat był świetnie wykreowany, wyjaśnione były zasady jakie w nim panują. A potem nagle te zasady się zmieniają i nie są nawet tłumaczone, tak jakby autor wymyślał sobie wszystko na poczekaniu (takie odczucia miałem np. przy
@Isharoth: po pierwsze - zła kolejność. Po drugie - Fate/Zero powstało na bazie nowelki napisanej przez Gena Urubochiego, który nie ma nic wspólnego z tworzeniem stay night, które oryginalnie jest grą VN z 2004 r.

jakby autor wymyślał sobie wszystko na poczekaniu

Przed pisaniem takich rzeczy sugeruję się zapoznać, co, kto i kiedy tworzył.

https://www.wykop.pl/wpis/32139807/jakby-ktos-sie-zastanawial-o-co-chodzi-z-tymi-wszy/
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tamagotchi: No dobrze, ale to że historia była pisana przez różne osoby, w żaden sposób nie zaprzecza temu co napisałem. Tu po prostu jedno wynika z drugiego. I ja rozumiem że to są spinoffy i tak dalej, ale to nie zmienia faktu, że niektóre z tych historii to jeden wielki chaos.
@Isharoth: Fate/Zero, Fate/Stay Night i El-Melloi II mają trzech różnych autorów, El-Melloi zawiera kilka fillerowych odcinków jako wstęp i adaptuje piąty czy któryś arc z light novel - Rail Zeppelin Grace Note. nie czytałem oryginału ale to tłumaczy ten bałagan. zagadki magiczne - fajnie, tylko że nikt poza samym Waverem nie zna systemu magii z Fate na tyle żeby zrozumieć nawet gdy on objaśnia rozwiązanie zagadki xD

cały world building dla
@Isharoth: co do F/GO, adaptacje anime wypadają raczej średnio przyjaźnie dla osób które nie grały w grę. dla mnie film F/GO był ciekawostką bo wiąże się z F/SN a seria Babylonia, no coż może miała widowiskowe walki ale jakoś nie urzekła mnie (pewnie jeszcze zmienię zdanie ale często nie wiedziałem co się dzieje na ekranie a odgłosy i efekty dźwiękowe gwałciły moje bębenki), mimo to czekam na filmy Camelot
@tamagotchi: jako anime-only miałem parę pytań na które nie znalazłem odpowiedzi, np po co im ten mały kundel xD kurde napisałem już prawie recenzję a tu czytam że jeszcze jesteś w trakcie oglądania, bez spojlerów by się nie obeszło xD ogólnie to nie związałem się z bohaterami tak że nie odczułem większych emocji w ważnych scenach, wkurza mnie waifu-fikacja wielu postaci (w F/SN Saber miała przynajmniej jako-takie uzasadnienie) i dźwięki Tiamat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tamagotchi : ja wolę nie przesadzać z ilością, jak coś mi wolno idzie to robię drop lub wieczny on-hold i skupiam się na anime które dają mi większą frajdę. u mnie może 10 serii naraz to absolutny maks (chyba że sezon wyjątkowo dobry)

@Lisiu: tak to działa, podobnie jest z uczeniem się. jeśli oglądasz odcinek co tydzień to mózg przypomina sobie co było przedtem i wykonuje jakąś pracę na tym materiale.