Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slodziak: ja staram się być lepszym człowiekiem i wpuszczać zawsze na suwak, mimo że niektórym to najchętniej bym co najwyżej faka pokazał i pojechał dalej
  • Odpowiedz
@slodziak: Btw. do dziś pamiętam jak parę lat temu widziałem sytuację jak gość zatrzymał się w zatoczce autobusowej, a potem próbował się włączyć do ruchu - dojechał do końca zatoczki i czekał, ale w tym miejscu akurat ruch szedł dość płynnie, wszyscy ok 30-40km/h jechali i nikt go nie chciał wpuścić. Więc po chwili wrzucił wsteczny, cofnął do początku zatoczki i jak zobaczył lukę to wystartował i się w nią płynnie
  • Odpowiedz
@tygry:

jak oglądam te nagrania to mnie taka żenada bierze jak słyszę te rikord vidijo że szok. Nigdy kamerki z taką opcja

No brzmi to żenująco, ale może da się zmienić komunikat, bo na pewno to lepsze niż sięganie do przycisku, co odwraca uwagę.

  • Odpowiedz
@Zales360 ale wiesz, że jak w korku nie wpuścisz to łamiesz przepisy?

@slodziak jeśli jest luz na drodze to może i tak bo nic to nie zmienia, ale jak jest korek to właśnie wskazane jest dojechanie do końca i wjechanie suwakiem
  • Odpowiedz
@tygry: no jak stoją tak, ale jeżeli ruch jest płynny gdy np łączą się dwie drogi w Warszawie np i już widać że za chwilę będzie zwężenie to warto od razu zjechać niż walić do końca i stać z kierunkiem
  • Odpowiedz
@Zales360: ja jak widzę znak zwężenia to od razu miejsce robię na auto albo dwa, nic mnie to nie kosztuje i gdyby każdy tak zrobił to w ogóle by korków nie było. tak to muszą na końcu aż się zatrzymać żeby kogoś wpuścić na suwak
  • Odpowiedz
generalnie problem w tym że zauważyłem, iż niektórzy wolą i tak walić do końca nawet jak im miejsce zrobię byleby być 2 samochody z przodu zamiast się płynnie włączyć do ruchu i o tym jest ten wpis ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@slodziak: Ktoś, kto jedzie pasem rozbiegowym nie włącza się do ruchu, bo już jest w ruchu. On jedynie chce wykonać manewr zmiany pasa.

Włączasz się do ruchu wyjeżdżając z parkingu, strefy zamieszkania, etc.
  • Odpowiedz