Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś z Was pracuje na stanowisku technologa produkcji w branży metalowej?
Interesuje mnie zakres obowiązków w pracy w zależności od wielkości organizacji ewentualnie info o kwocie wynagrodzenia? Chciałbym podyskutować na temat tego zawodu.
Wiecie może czy znajduje się jakaś grupa w necie typowo dla technologów? #technolog #stal#STAL #cad
  • 9
@majkel_h9: Myślę, że technolog w każdej innej firmie będzie miał nieco inny zakres obowiązków. W szczególności u prywaciarza. Od siebie dodam, że tam gdzie pracuję, technolog bardziej siedzi w papierach + cad. Tworzenie przewodników, używanie CAD do tworzenia rysunków lub podglądu brył od klienta, ewentualne ustalenia na wydziale produkcji oraz mailowanie z kontrahentami. I od czasu do czasu wyjaśnianie spraw bieżących w toku produkcji od programistów, czyli ode mnie ( ͡
Stal, pracuje też 1.5 roku. Ale nie CNC tylko bardziej konstrukcje stalowe, robienie rysunków na cięcie laserowe i prasę krawędziowa. I wiadomo administracja itp. To mała firma około 25 osób wiec zajmujesz się wieloma rzeczami spoza produkcji.