Wpis z mikrobloga

Jak ktoś się zastanawia, gdzie zarejestrować domenę, to polecam Cloudflare Registrar. Mało znana usługa, gdyż wystartowała dopiero na przełomie 2018/2019.

Zalety:
- Nie pobierają dla siebie żadnej prowizji.
- Domenę można zarejestrować nawet na 10 lat wprzód, gdzie każdy rok kosztuje tyle samo, dzięki czemu nie dotknie nas inflacja. W każdej chwili można przedłużyć ważność na kolejne lata. Inni rejestratorzy zwykle kroją klientów na cenach odnowienia domeny i nie pozwalają na odnowienie na więcej niż 1-3 lata.
- Obsługują wiele niszowych gTLD.
- pełna anonimowość danych we WHOIS (tutaj przykład danych o mojej domenie).

Wady:
- nie obsługują domen krajowych, więc .pl odpada.

Przykładowe porównanie ceny z OVH dla domeny .com:

Rejestracja w Cloudflare: 30.01 zł netto (wg obecnego kursu)
Rejestracja w OVH: 30,99 zł netto (w promocji xD)

Odnowienie w Cloudflare: 30.01 zł netto (wg obecnego kursu)
Odnowienie w OVH: 39,99 zł netto

Dodam jeszcze, że z jakiegoś powodu w Cloudflare ceny netto to ceny brutto. Niby przy kupowaniu jest informacja

*Your invoice will include any final sales tax, including state and local taxes when applicable.


Ale u mnie nic takiego nie miało miejsca, z konta pobrało kwotę netto.

#domena #domeny #hosting
Kliko - Jak ktoś się zastanawia, gdzie zarejestrować domenę, to polecam Cloudflare Re...

źródło: comment_1598264621nActj1YztqhtY2oNJIMLFd.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kliko: 1. Nie można tam zarejestrować domeny, tylko transfer
2. Jesteś skazany na ich nameserwery, nie możesz ustawić własnych
3. Nie możesz dokonać cesji domeny na inną osobę / inne konto.

Ogólnie nie polecam, lepiej dopłacić kilka złotych i móc w pełni zarządzać domeną, to jest proteza.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kliko: ostatnio chciałem np. wygenerować wildcard lets encrypt dla jednej domeny zarejestrowanej w CF z poziomu panelu DA u hostingodawcy. Nie jest to możliwe w momencie gdy hostingodawca nie obsługuje strefy DNS dla domeny. Jak masz prostą stronkę z jednym rekordem A to CF się nada, ale przy bardziej skomplikowanych konfigach będzie to problematyczne. A oszczędność nie jest taka duża jak Ci się wydaje, OVH ma drogie domeny globalne więc przykład
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kliko: ten noname wg statystyk ICANN obsługuje blisko dwa razy więcej domen niż CF ( ͡° ͜ʖ ͡°). To chyba Twoja pierwsza domena w życiu bo nie jesteś w temacie.
  • Odpowiedz
@piotrek-net: Pudło, wcześniej miałem przez kilka lat na OVH. To że Cloudflare obsługuje mało domen w porównaniu do tego nołnejma to nie jest nic dziwnego, skoro umożliwia rejestrację stron od niedawna. Porkbun ma 177% tego co CF, a działa od 2014, porażka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz