Wpis z mikrobloga

Zakochałem się w brwiach Breżniewa. Górują nad jego twarzą jak piramidy nad Nilem.

Najbardziej epicka szczecina w historii Związku Radzieckiego.

Mógłby nimi zabić z półobrotu pięciu ninja.

Chciałbym się cofnąć w czasie, żeby pan Leonid spojrzał na mnie swoimi niebieskimi oczami spod spod tej majestatycznej kopuły kłaków.

Spoczywaj w pokoju towarzyszu.

#historia #neuropa
Ddan - Zakochałem się w brwiach Breżniewa. Górują nad jego twarzą jak piramidy nad Ni...

źródło: comment_1598226377NkfNZGRwqeUvtRRQu9PuNf.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Czokolad: ale przez to musiał wstawać 2 godziny wcześniej. Zanim przepiął ordery z pidżamy na mundur to trochę czasu zeszło.
A wbrew pozorom już za czasów Stalina był wysoko w partii. Prowadził defiladę zwycięstwa na Placu Czerwonym. Szedł jako pierwszy ze sztandarem.
  • Odpowiedz
@Ddan: Proszę nie porównywać jednego cudów starożytnego świata z buntownikiem zasługującym na baty za przywłaszczenie sobie władzy przynależnej Imperatorowi i Samodzierżcy Wszechrosji.
  • Odpowiedz
Mono brew pierwszego sekretarza KC KPZR była również przedmiotem żartów w zaufanych kręgach wśród wojskowych. Było to raczej pieszczotliwo-kolokwialne określenie dla dodatkowego wzmocnienia przedniego pancerza (typ BDD) w postaci osłon/płaszczy montowanych na wieżyczce czołgu T-55. Ta opcjonalna ochrona w pewnym stopniu podnosiła szanse na przeżycie załogi czołgu.

Widoczna na załączonym obrazku zamontowana osłona, po obu bokach działa, ma wyraźnie wypukły kształt i nosi numery pojazdu.
P.....y - Mono brew pierwszego sekretarza KC KPZR była również przedmiotem żartów w z...

źródło: comment_1598249994rlVgxnFsJhQGzhUMra41k1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rasteris: Podczas wojny ZSRR z Niemcami Breżniew był m.in. zastępcą szefa Wydziału Politycznego Frontu Południowego, szefem Wydziału Politycznego 18 Armii i zastępcą szefa i szefem 4 Frontu Ukraińskiego. Od 2 listopada 1944 miał stopień generała majora. Czyli był wysokiej rangi politrukiem, mimo że sam nigdy nie brał bezpośredniego udziału w walkach.
A jako pierwszy sekretarz KC Komunistycznej Partii (bolszewików) Mołdawii (od 1950) znał osobiście Stalina.
W 1960 został przewodniczącym Prezydium Rady
  • Odpowiedz