Wpis z mikrobloga

Całkowicie na poważnie pytanie do całego wykopowefo środowiska #lgbt:

Afera jest, bo niajaka Margot osadzili w areszcie, razem z mężczyznami, mimo, że ta osoba podobno identyfikuje się jako kobieta.

No dobra, to w takim razie, jezlei powiedzmy dorosły, 45lerni facet identyfikuje się jako 5letnia dziewczynka, to czy powinien mieć prawo iść do przedszkola jak każde inne dziecko?

Pytam poważnie, nie żeby kogokolwiek teraz obrażać. Szanuje odmienność, nie zaglądam komus do łóżka, ale irytuje mnie gdy ludzie uważający siebie za postępowych liberałów (w znaczeniu amerykańskim) robią fikołki z logiki aby komuś dosypać cukru.

Przypomina mi się eksperyment faceta w USA, który zaczął korzystać z damskich toalet aby sprawdzić jak całe te postępowe studentki będą reagować - jak mnie pamięć nie myli tylko znaczącą mniejszość z nich nie miała nic przeciwko.

Jeżeli jakiś mężczyzna identyfikuje się jako kobieta to czy nie powinien poddać się operacji zmiany płci, zmienić oficjalnie imię i dowód osobisty?

Proszę o kulturalne wypowiedzi poparte argumentami
  • 18
  • Odpowiedz
@gladagugu: Płeć nie zależy od wieku. Daj mi badania i opracowania na ten temat, skoro twierdzisz, że ktoś może się inaczej identyfikować wiekowo.

Coś takiego jak identyfikacja wiekowa nie istnieje. Przestańcie szerzyć strach i dezinformacje.

Dlaczego plujecie na poważną naukę, jaką jest psychiatria?
  • Odpowiedz
Odpowiedz mi. Czy Pan z artykułu jest psychiatrą?


@Ordo_Publius:
Co to ma do rzeczy? Czy Margot musi być psychiatrą aby dyskutowac o jej identyfikowanii się jako kobieta?

Dlaczego atakujesz moją osobę i imputujesz mi rzeczy których nie napisałem?

Prosiłem o kulturalne komentarze, czy to tak wiele dla przedstawicieli środowisk LGBT?

Skąd tyle agresji?

Czemu nie odpowiedź na pozostałe oyabiat, np zmiana płci itp.
  • Odpowiedz
@gladagugu: Bo psychiatria wskazuje jasno, że istnieje coś takiego jak zaburzenie płciowe, identyfikacja płciowa itd.

lekarz seksuolog Stanisław Dulko, lekarz seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz i wiele wiele innych.

Nie ma czegoś takiego jak zaburzenie tożsamości wiekowej! Takie coś nie istnieje!

Czekam na badania i opracowania naukowe na temat zaburzenia tożsamości wiekowej, o której wspomniałeś.
" dorosły, 45lerni facet identyfikuje się jako 5letnia dziewczynka, "
  • Odpowiedz
@gladagugu: Nie no to już skrajność jakaś, nie przesadzajmy. Identyfikacja polega na tym, że ktoś czuje się odmienną płcią w niewłaściwym ciele, a nie dzieckiem. To drugie to już normalnie choroba psychiczna jest.

A Michał aka Margot jest facetem. Koleś wygląda, ubiera, zachowuje się jak facet + nawet mówi o sobie w osobie męskiej jak się zapomni. Z tego co wiem to on się nie identyfikuje jako kobieta tylko "osoba niebinarna"
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak zaburzenie tożsamości wiekowej! Takie coś nie istnieje!


Czekam na badania i opracowania naukowe na temat zaburzenia tożsamości wiekowej, o której wspomniałeś.

" dorosły, 45lerni facet identyfikuje się jako 5letnia dziewczynka, "


@Ordo_Publius:

Jeszcze bodajże 40lat temu homoseksualizm był uznawany za chorobę czy zaburzenia wg WHO. Wiedza się zmienia cały czas, może za kilka lat lekarze stwierdzą, że są zaburzenia wiekowe.
Skąd u was tyle dyskryminacji wobec
  • Odpowiedz
Jak nauka mówi, że coś takiego nie istnieje, to tego nie ma.


@Ordo_Publius:

Nauka to nie Biblia, nauka podlega zmianom, co właśnie przytoczyłem we wcześniejszym komentarzu.

Skąd tyle agresji i wrogości w komentarzach?
  • Odpowiedz
@gladagugu: Nie uważam tego za dyskryminacje. Orientacja seksualna czy tożsamość płciowa z czasem wychodzi na jaw. Wiele osób od wczesnych lat zauważa coś podejrzanego, ale tego nie rozumieją. To siedzi w mózgu i tego nie oszukasz. Ale jak ktoś przez 45 lat jest normalnym gościem i nagle twierdzi, że jest 5 letnią dziewczynką, to chyba mu się coś w głowie przestawiło z całym szacunkiem, tak samo jak niektórzy na starość zaczynają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gladagugu: Pytanie do Ciebie: Dlaczego są osobne szatnie dla kobiet i mężczyzn, dlaczego są osobne więzienia dla kobiet i mężczyzn?
  • Odpowiedz
  • 2
@Ordo_Publius ale ograniczony jesteś!
Może nauka nie doszla do tego etapu, ale to nie powód żeby kogoś nazywać chorym psychicznie bo się źle czuje w swoim ciele i czuje się dużo młodszy!
  • Odpowiedz
@m76859: Ale, przecież transseksualiści są także chorzy. Nazywamy to dysforią płciową, ale nadal jest to straszna choroba.

Obecnie jak ktoś ma niezidentyfikowane "zaburzenie wiekowe" to zapewne diagnozują u niego jakieś inne zaburzenie psychiczne bądź chorobę psychiczną. Chyba, że robi to dla żartów.
  • Odpowiedz