Wpis z mikrobloga

@jgruszka93: nie słyszałem o ULDK, z tego co sprawdziłem to jest to do wyszukiwania działek po identyfikatorze, ale nie widzę opisanej metody ściągnięcia tego jako warstwę. Co do geoportalu to sprawdzałem to już wcześniej, ale niestety nie ma podziału na działki ewidencyjne.
@DebiutantDedukcji: Zainstaluj wtyczkę do QGIS ULDK, a najlepiej GIS SUPPORT - jest tam funkcja, że po lokalizacji Ci pobiera geometrię działki wraz z atrybutami. W sensie klikasz kursorem na mapie i dostajesz geometrie działki. Z tego korzystam na co dzień. I jak masz tych działek mało, no to sobie przeklikasz w kilka minut, niestety nie da się narysować obszaru.
@DebiutantDedukcji: W geoportalu mi powiedzieli, że dane EGiB oni dostają z powiatów i nie dostali jeszcze na tyle dużo, żeby je udostępnić. Także trzeba szukać na SIPach powiatów - ale ja dla mojego akurat nie znalazłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Z tego co mi wiadomo to klasoużytki / użytki nie są dostępne do pobrania za darmo. Natomiast sprawdź może w BDOT10k (do pobrania na geoportalu) - może
@DebiutantDedukcji: To zależy, od tego jaki obszar, jaki cel, zastosowanie, format. Trzeba wypełnić Wniosek o udostępnienie materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a następnie otrzymasz DOO (Dokument Obliczenia Opłaty). Ale generalnie, pamiętam, że to było drogie. Na pewno dużo droższe niż BDOT (zanim został uwolniony)
@DebiutantDedukcji: Kiedyś można było pobrać granice działek z LPISu, jako Dane o Charakterze Katastralnym (DOCHK). Skasowali to, bo plebs nie mógł zrozumieć że te dane nie mogą służyć do jakichkolwiek czynności cywilnoprawnych, ale pamiętam bardzo mi to ułatwiło pracę - wtedy jeszcze nie było integracji ewidencji z powiatów, a tym bardziej ULDK. Tak btw pierwsze co zawsze sprawdzam nim się wezmę za dany teren, to to czy powiatowy geoportal ma wystawione