Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym zorganizować sobie jakieś Arduino czy innego wariata do pomiaru i rejestracji temperatury w pomieszczeniu np. co 1 godzinę z dokładnością do 0,5 stopnia. Urządzenie potrzebne do monitorowania zmian temperatury w pomieszczeniu w którym przeprowadzam fermentację piwa więc cel istotny. Zależy mi na możliwości zgrania danych np ostatnich 100 pomiarów (pendrive ? wysłanie na serwer po WiFI ?) . Co kupić i gdzie szukać tutoriali ? Czy budżet na poziomie 100 PLN wystarczy (od razu mówię że wolę zapłacić 20 PLN więcej na coś łatwiejszego w obsłudze niż siedzieć 24 doby - praca, rodzina, dzieci i kot na głowie here więc czas wolny raczej ograniczony). Generalnie chcę coś sam pokombinować ale nie zamierzam zostać master of arduino przy tej okazji. Będę wdzięczny za informacje od osób które mają pierwsze doświadczenie w takiej zabawie już za sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°) #piwowarstwo #piwo #arduino #programowanie #programowaniealenieza15k
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@white_wolv: spoko, ostatnio ogarniałem sterowanie do kadzi zaciernej z warnika i znalazłem projekt tego samego autora, brewmaniac. Polecam sprawdzić, sam jestem w trakcie budowy gara i mimo braku mieszadła, pierwsza warka z tym sprzętem zapowiada się zacnie (polska IPA z piwoszarni)
  • Odpowiedz
@white_wolv zacierałem w nim 2 razy, pierwszym razem na wbudowanym sterowniku (który chyba ma jakieś błędy bo nie są dostępne wszystkie opcje) i temperatury mocno skakały, był problem z gotowaniem przez histerezę. Za drugim razem na sterowniku ze zdjęcia i było całkiem ok ale miałem niewolnika do mieszania ( ͡° ͜ʖ ͡°) W planach mam jeszcze zrobienie mieszadła i oczywiście odbudowanie sterownika, ale to po powrocie do
  • Odpowiedz
@white_wolv całkiem fajne kwestia ile punktów pomiaru potrzebujesz, jeśli jeden to pół biedy ale jeśli kilka to cena rośnie. NodeMCU z chin kosztuje 8-12zł + DS18B20 z 5 zł. Brewpiless raczej pozwala podłączyć kilka termometrów do jednego kontrolera, tylko głowy nie dam bo na razie dokładnie nie sprawdzałem jakie ma funkcje.
  • Odpowiedz
@czy_pisiont: no tak ale z samego pomiaru do wykresów i dostępu z telefonu droga daleka ;) na razie potrzebuje 1 punkt - mierzyć zmiany temp. w pomieszczeniu gdzie przeprowadzam zwykle fermentacje np na przestrzeni miesiąca
  • Odpowiedz
@white_wolv: zdalnie nie wiem jeszcze jak to wygląda, ale ten program sam robi wykresy i będąc w zasięgu wifi nie powinno być problemu. Jest jeszcze ThingSpeak, tu już można wszystko podglądać na telefonie.
  • Odpowiedz