Wpis z mikrobloga

Heja, pierwszy raz od 10 lat składam PC, na dzień dzisiejszy mam to
- Ryzen 3600
-MSI B450 TOMAHAWK MAX
- rx 5700 xt pulse Sapphire
- Supremo FM2 650W 80 Plus Gold
-fera 4 v2
-Regnum rg6v

Tutaj zaczynają się dla mnie schody.
Jaki ram? Warto dopłacać do crucial ballistix black 3200 (350 zł) mając na oku Patriot Viper DDR4 16GB 3200 za 290 zł ? Poczuję różnicę? W OC nie chcę się na razie bawić. Może kiedyś.
Ten tomahawk max czy 100 zł tańszy msi pro max? Pytanie takie same jak wyżej, różnica odczuwalna?
I ostatnie pytanie, ryzen 3600 czy 3600x ? Widziałem że niedawno na amazon.es był za 870 zł.Teraz 3600 na allegro za 820, warto poczekać na na przecenę czy brać 3600?
Dzięki. #pcmasterrace #komputery
  • 7
crucial ballistix black 3200 (350 zł) mając na oku Patriot Viper DDR4 16GB 3200


@Scorub: jeżeli będziesz podkręcał mocno te cruciale (3600mhz np) to ja bym dopłacił (albo kupił irdm 3600cl17 i je kręcił) ale więcej niż parę % różnicy wydajności w miejscach procesorowych nie oczekuj.

Ten tomahawk max czy 100 zł tańszy msi pro max? Pytanie takie same jak wyżej, różnica odczuwalna?

nie ma między nimi realnej różnicy, tomahawk ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10129: Ja brałem ponad rok temu MSI gaming pro - bo szukałem z fizycznym portem serial. Na testach pokazywali nieco mniejsze temperatury na sekcji zasilania-mimo, że niby takie same. Grafę mi przysłali uszkodzoną i wtedy decydowalem się na 2070S, bo monitor jednak spory 34". Ram ballistix white meksykańskie i jest spoko. Ja bym brał dziś 3600x, ale jakoś bólu nie odczuwam, bo przesiadałem się też z dekadowego sprzętu.
@10129: Ja mówię, co ja bym zrobił - ale przy różnicy w cenie jaką wskazał OP (50PLN). Wentylator w radiatorze boxowym jest głośny - a może raczej "ma denerwujące brzmienie", i tak wypada moim zdaniem go zmienić. Zwróć uwagę, że OP ma tendencję (jak ja) do trzymania sprzętu latami, a właściwie dziesięcioleciami :)