Wpis z mikrobloga

witam, jeżeli większość czasu laptop by służył hmm pod mulitimedia: czytanie forum, ogladanie filmów online, lub zabrać go w gości - bez używania go w czasie podróży. to jaki byście proponowali?
a jeszcze aby pociągnął tako gierke online
Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015
Processor: 2.5 GHz Intel Core i3 processor or equivalent
Memory: 4GB RAM
Graphics: 512MB; OpenGL 2.1 support

na dzisiejsze czasy laptop 2 czy 4 rdzeniowy?
aby mniej sie oczy męczyły to matryca TN czy isp
kwota tak do 3 tyś
z której firmy laptopy majo lepsze chlodzenie Acer, lenowo, hp.
bo jak czytałem to na tę chwilę nie polecane sa z firmy asus ze zwalone chlodzenie

dużo pytań bo pierwszy raz bym brał laptop, a bym sie do informował.
#laptopy
  • 7
  • Odpowiedz
@k0lekcj0ner:

na dzisiejsze czasy laptop 2 czy 4 rdzeniowy?


Pytanie powinno raczej brzmieć "na dzisiejsze czasy laptop 4 czy więcej niż 4 rdzeniowy?" 2 rdzenie to tylko jeżeli budżet mocno ograniczony i kupujesz tani, używany laptop.

aby mniej sie oczy męczyły to matryca TN czy isp


IPS, ale nie chodzi o męczenie oczu. Po prostu jest dużo lepsze niż TN.

z której firmy laptopy majo lepsze chlodzenie Acer, lenowo, hp


To
  • Odpowiedz
@Bpnn: o dzięki w rozwiązaniu dylematu o rdzeniach i matrycy
@cysiekw: właśnie widziałem, jak wcześniej szukalem. lecz nie wiedziałem czy do dobry jest w tej półce cenowej i w swojej prostocie.
bo porównywałem z tymi
https://www.x-kom.pl/p/507887-notebook-laptop-15-6-lenovo-ideapad-l340-15-i5-9300h-16gb-480-gtx1050.html#Specyfikacja

https://www.x-kom.pl/p/538573-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r5-3550h-8gb-512-gtx1050.html#Specyfikacja

w acer nie wiem jak tam z temperaturami. plus przeczytałem ze ma aluminiowo budowę - nie wiem, daje cos to?
zas w tych 2 pozostałych mam po 2 wiatrki.

cóż grac w jakies
  • Odpowiedz
@k0lekcj0ner: jeśli nie grasz brał bym aspire 5 używam aktualnie w robocie matryca ips nie jakaś rewelacyjna, cpu zimny mocy nie brakuje, nie jest to do grania bo integra jest bardzo słaba, ten gtx zjada jednak amd vega, nie wiem jak chłodzenie w tych hp i lenovo na pewno jeśli idzie o wydajność cpu mamy taki rozkład r5 4500u potem i5-9300h i na końcu r5-3550h
  • Odpowiedz