Wpis z mikrobloga

#lotpolishairlines #lot #podroze #zalesie

Mirki i Mirabelki, piszę żeby Was ostrzec przed rezerwowaniem lotów LOTem. Zarezerwowałam bilety w sobotę na wakacje Wawa-Wilno, Ryga-Wawa na terminy wrześniowe.

Wczoraj mail że odwołano lot do Wilna, no to szukamy innych opcji.
Chat z kosultantem, że tak, można wrócić z Rygi, a po powrocie wystąpić o zwrot środków (gapa ze mnie że zrobiłam jedną rezerwacje a nie dwie osobne). Pytam jaka część kwoty do nas wróci, proszą żeby pisać jutro (czyli dziś!)

A co dziś?
Konsultant pyta z jakiego chcę lotu korzystać skoro Ryga-Wawa odwołana była minutę po Wawa-Wilno xD
maila brak.

Także NIE POLECAM obecnie korzystać z uslug LOT. Mimo że zgodnie z prawem mają 14 dni na zwrot środków, to będą je trzymać minimum 90 dni bo pandemia.

Fajnie, LOT wiadomo bardziej potrzebuje tego 1,7k niż my.
  • 16
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki, piszę żeby Was ostrzec przed rezerwowaniem lotów LOTem. Zarezerwowałam bilety w sobotę na wakacje Wawa-Wilno, Ryga-Wawa na terminy wrześniowe.


@oniryczny_zryw: każdy kto ma choć trochę rozumu i godności człowieka zdaje sobie doskonale sprawę, że w obecnych czasach bookowanie jakichkolwiek lotów od jakiegokolwiek przewoźnika to głupota.
  • Odpowiedz
@piotrek-net: serio mam ci tłumaczyć tak oczywistą rzecz? Proszę bardzo:

- Bo mogą ci w każdej chwili wszystko anulować
- Bo mogą ci w każdej chwili zamknąć granicę
- Bo będziesz miał problem ze zwrotem kasy
- Bo nawet jak zapłacisz kartą kredytową to banki odmawiają procedury cashback
  • Odpowiedz
@4kroki: miałem na kwiecień/maj kupione bilety na LOT/Ryanair (kupiłem jeszcze przed pandemią), bilety kupiłem przez paypal i odzyskałem wszystkie pieniądze w kilka tygodni. PayPal zawsze staje po stronie klienta, linie lotnicze nie mają nic do gadania. Przy cashback zależy od banku, część odzyskała, część nie. Anulowanie lotu trzeba oczywiście brać pod uwagę ale myśląca osoba chyba zdaje sobie sprawę co się dzieje na świecie. Plusem jest, że można aktualnie polecieć w
  • Odpowiedz
@4kroki: o programie ochrony kupujących paypal dowiedziałem się na wykopie apropo zakupów z Chin. Na mirko były liczne wątki i wszystkim oddali kasę za bilety. Więc kupując bilety lotnicze paypalem nie ryzykuje się nic.
  • Odpowiedz
Więc kupując bilety lotnicze paypalem nie ryzykuje się nic.


@piotrek-net: tak, nie ryzykuje się kompletnie nic, godzin straconych na lotnisku, odkręcania urlopu wziętego w pracy, odkręcania zabookowanych noclegów i samochodów, KOMPLETNIE NIC XD
  • Odpowiedz
@4kroki: wszystko zależy od indywidualnej sytuacji Mireczku, zawsze można pojechać do Mielna pociągiem, wtedy ryzykujesz co najwyżej wysyp patologii na plaży i smażoną rybę za 150zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozdrawiam
  • Odpowiedz
@beaverr: Komunikowałam się przez chat na stronie. Miałam go otwarty w tle w czasie pracy. Z tego co wiem na infolinie nie ma się jak dodzwonić, a na maile odpisują różnie. Minusem rozmowy z konsultantem na chacie jest fakt, że nie masz kopii rozmowy. Chyba że robisz screeny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz