Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jak rozliczyć później w pit tę darmową akcję? Moje konto zwiększyło się o 43.96zł później poprosty dopisać +43.70 w odpowiednia rubrykę razem z całym dochodem z t212 ?
#trading212 #gielda
  • 11
  • Odpowiedz
@Belzebub nic w ten deseń. Obliczasz zysk/stratę z każdej zamkniętej pozycji na zasadzie (kurs średni NBP waluty, w której jest dana akcja poprzedzający sprzedaż *ilość sprzedanych akcji) - (kurs średni NBP na dzień poprzedzający zakup akcji * ilość sprzedanych). Plus rozlicza się FIFO czyli jeśli dokupywales w różne dni po różnych kursach akcji oraz walut to rozliczasz najstarsze na początku. Może zrobię apkę webową do rozliczania giełd zagranicznych w tym roku. Sporo
  • Odpowiedz
  • 0
@pur3pwnage: w tym przypadku dostalem 43.96 zł i za to automatycznie kupiły się akcje które sprzedałem z małą stratą 0.26zł i mam tym samym 43.70zł na koncie. To co jeszcze mogr sobie stratę wykazać 26 groszy zamiast zysku ?
A 43.70zł mogę sobie zachować bez podatku?
  • Odpowiedz
@Belzebub w jakiej walucie masz konto i w jakiej walucie kupione były akcje? Domyślam się, że akcje były za darmo w ramach bonusu trading212? Jeśli tak to całość sprzedaży jest zyskiem. Sprzedano za 43.70, kosztowało 0 więc 43.70zł zysku. Podatek należny to 43.70*0.19 do zapłaty w przyszłym roku.
  • Odpowiedz
  • 0
@pur3pwnage: ale ja tutaj też nie wiem po co tak komplikować ? Przykładowo wplacam na t212 100 zł. Wypłacam wszystko co mam czyli 150 zł i od tych 50 zł płacę podatek. Nie wiem po co coś mam jeszxze przeliczać. I co Wy tutaj liczycie (już ktoś takie wyliczenia na mikro pisał). Ja mam konto w banku i w t212 w PLN a akcje były w dolarach, funtach, frankach, euro po
  • Odpowiedz
@pur3pwnage: nie chodzi o to, że mi się nie podoba. ale co wy tutaj liczycie i po co? zarobiłem np 50 zł i od tego 19%
kto i jak będzie niby dochodzić jakie ja ruchy zrobiłem.
  • Odpowiedz
Przykładowo:
Kupujesz 1 Akcje firmy XYZ za 100USD gdy kurs za 1USD wynosił 4zł.
Po jakimś czasie sprzedajesz 1 akcję za 110USD ale w momencie gdy kurs USD wynosił 3.63zł.
W dolarach masz zysk 10USD ale faktycznie w przeliczeniu na złotówki wyszedłeś na zero. Chcesz płacić podatek? :D
Już nawet się nie rozpisuje jak wygląda częściowe dokupowanie i sprzedaż akcji :D
Trading jest w UE i na fali inwestorów amatorów poprosi o
  • Odpowiedz