Wpis z mikrobloga

Cześć, mam na imię Marcin, mieszkam i robię filmy w Chinach. https://www.youtube.com/c/Tos%C4%85Chiny/
Obecnie pracuje nad filmem opisującym chińskie miasta w którym podaje liczbę wieżowców powyżej 150 metrów.
Mieszkam w Guangzhou i według Wikipedii znajduje sie tutaj 115 budynków wyższych niż 150 metrów https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_Guangzhou
Nie znalazłem na tej liście bloków mieszkalnych z mojej okolicy a w zasięgu wzroku mam kilkanaście bloków liczących od 55 do 60 pieter więc zakładam że są one wyższe niż 150 metrów (na zdjęciu jeden z bloków z okolicy gdzie mieszkam). W związku z tym powstaje pytanie: czy takie budowle nie są uwzględniane w rankingach czy też po prostu są "przeoczone" ze względu na brak informacji na ich temat. Dodam że większość z tych bloków zostało ukończona w ciągu ostatnich 2 lat ale część z nich ma już około 5 lat. Z góry dziękuje za odpowiedź.

#skyscrapercity #architektura #budownictwo #chiny #tosachiny #skyscrapercitycontent
LuckyStrike - Cześć, mam na imię Marcin, mieszkam i robię filmy w Chinach. https://ww...

źródło: comment_1595742042zvgdsolfBhJCilj41Zkn7u.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@LuckyStrike:

yhy Polska kraj jak z bajki a Chiny takie #!$%@?, wy za to macie prawa człowieka i wolność słowa, spróbuj obrazić jakiegoś biskupa albo kogoś z władz to się dowiesz na komisariacie o swoich prawach człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


O ile bardzo nie lubię srania się o prawa człowieka i wszystkie inne złe rzeczy w każdym możliwym poście traktującym o Chinach (nawet jeśli temat
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: No ale Ty mi nie musisz mówić o przykładach pisowskiej machiny politycznej liżącej dupę kościołowi, bo nienawidzę ich jak wszyscy inni ludzie z rozumem i godnością człowieka. Mimo to tego typu akcje mają się nijak do ograniczeń, jakie są w Chinach. Wystarczy trochę tam pomieszkać i poznać trochę języka, żeby zobaczyć jak bardzo brakuje wolności słowa w Chinach. To jest poziom nieporównywalny do tych incydentów, które mamy w Polsce.
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: Myślę, że nie jest w porządku kompletne olewanie ludzi, którzy autentycznie przejmują się tym, że ludziom w jakimś odległym miejscu (którego do końca nie rozumieją) dzieje się krzywda (np. mniejszości etniczne w Rosji, USA czy Mjanmie, albo głodująca populacja Jemenu czy Haiti) i nie jest w porządku mówienie, że mają przestać wtrącać się do innych. To prawda, że wielu ludzi wykorzystuje te rzeczy w walce politycznej, ale trzeba przyznać,
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: W filmiku mówią bardzo fajnie o Chinach i w większości się zgadzam, choć ze względu na to, że tam są i czerpią korzyści z bycia tam (jeden jest doktorantem, a drugi prowadzi firmę), nie mogą publicznie powiedzieć ani jednego negatywnego słowa o Chinach, co dość mocno mnie razi.
  • Odpowiedz
@SpaghettiSupernova: wiesz co, powiem tak, była tu np. wielka gównoburza jak uciszyli doktora Li w sprawie wirusa i internet w chinach płonął, nie bylo tak że zamykali ludzi za krytyke wladzy, musieli sie z tego grubo tlumaczyc, ostatnia rzeczą jakiej chce ChPK są tzw. niepokoje społeczne, a wierz mi jest tu dość dużo zamieszek itp #!$%@?ów, przypominam ze chinska policja nie nosi broni, kiedys wysle kilka filmow jak policja zbiera
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: No, była wielka gównoburza przez krótki czas, przy czym na Weibo na 热搜 był to temat nieistniejący i przykrywany heroiczną walką białych aniołów walczących na pierwszej lini frontu i propagandowymi zdjęciami czyściutkich pustych szpitali i innymi takimi (nie neguję tutaj, że tamtejszy rząd bardzo skutecznie się uporał z wirusem). Bardzo szybko poucinano zasięgi postom, nie pozwolono, żeby którykolwiek post wywoływał zbyt duże kontrowersje. To się dzieje dosłownie przy każdej
  • Odpowiedz