Wpis z mikrobloga

Siemka. Potrzebuję delikatnej pomocy. Kupiłem 2 dekodery zgemma h9s. Podłączyłem wszystko pod antenę z konwerterem dual. I teraz mam problem, bo na jednym wszystko śmiga, a na drugim nie ma nawet sygnału z anteny. Zamieniałem kable miejscami, podmieniałem kable na inne, i nadal to samo. Czy muszę jakoś poustawiać głowice inaczej, żeby to działało?
#cccam #oscam #zgemma
  • 21
@HotShotGamer: czyli oba gniazda sprawdzałeś na działającym dekoderze i na obu działały, a na niedziałającym, oba gniazda nie działały? no to masz odpowiedź, coś jest nie tak z dekoderem, ale nikt ci z fusów wróżyć nie będzie i byś musiał podać więcej szczegółów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HotShotGamer: w ustawieniach tunera widać masz zablokowane te głowice. Nie ma innego logicznego wytłumaczenia. Chyba że konwerter ma taką nietypową usterkę.
@Miecz12: teraz patrzyłem, to po zamianie dekoderów gniazdami ten który nie działał działa, a ten który działał przestał działać. Poszedłem na strychu sprawdzić wszystkie końcówki, ale wszystkie są dobrze zarobione. Jeszcze jutro sprawdzę gniazdo w ścianie, bo być może coś w nim się uszkodziło
@HotShotGamer: jeśli po tym sprawdzeniu dalej będzie taki problem, to chyba pozostaje ci tylko bezpośrednio sobie podłączyć oba dekodery do konwertera, żeby sprawdzić czy to wina samych kabli w ścianach, czy konwertera
@HotShotGamer: nie wiem co masz na myśli mówiąc udziwnienia, na zgemmach (ogólnie na enigma2) sobie ustawiasz na auto i ci się samo dostosowuje do tej satelity na którą jest antena skierowana
chyba że udziwnienie to jeden dekoder masz na astrę a drugi na hb i oba podpięte do jednego konwertera, no to wtedy tak, jeden na pewno nie będzie działał
@Miecz12: nie no. Oba na HB. Chodziło mi o to, czy po prostu nic nie trzeba ustawiać w głowicy przez ustawienia zaawansowane, żeby to współgrało razem. Ale rozumiem, że nie. Wystarczy tryb prosty na HB i tyle w temacie.
To ja mam podobne pytanie. Nbox na dwie głowice. Przy odtwarzaniu przez webif zawiesza się obraz. Co ciekawe na dwóch FTA działa bez problemu. Przy kodowanym i FTA też bez problemu. Nawet przy dwóch kodowanych na jednym transporterze nadal bez problemu. Dwa kodowane na różnych transporterach nie działają. Logi pokazują że klucze z karty są pobierane i w momencie kiedy pokazuje że pobiera klucz zacina się. Testowane na dwóch różnych softcamach i
@pansamolocik: dobra. Mogę zamknąć temat. Po dosunięciu szafki najprawdopodobniej coś się w gniazdku ruszyło. Poprawiłem zarobienie podłączyłem, i już mam sygnał. Dziękuję wszystkim za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º) Jednak czasem trzeba zacząć od podstaw a nie szukać dziury w ustawieniach XD