Wpis z mikrobloga

Przed II turą pozapisywałem się do różnych grup na FB zarówno z poparciem dla PAD jak i RT.
We wszystkich chciałem poruszać dyskusje, nie wulgarne, ale coś na skraju, coś co na chwilę wymusiłoby wyjście ze strefy komfortu wyborców danego kandydata.
Oczywiście obecnie z wszystkich wyleciałem (po za jedną).
Moje podsumowanie jest jedno - syf jest po obu stronach, oczywiście u PAD jest więcej no-brainów, od groma wulgaryzmów i permanentny problem z poprawną polszczyzną (co jest w sumie zabawne przy podkreślaniu, że to POLSKI prezydent ;))

Dziś natomiast wrzuciłem temat na grupę Prezydent Kobiet Rafał Trzaskowski i liczyłem na dyskusję, ale niestety i tam jej nie uzyskałem.
Jedyne co to:
- wyzwiska
- emocje
- dowody anegdotyczne
- wołania admina o ban dla mnie, bo nie idę jak ślepiec za wodzem.

Patrząc tylko po tych grupach powiem jedno - tego nie będzie się długo dało złączyć (nawet trytytkami). Społeczeństwo się spolaryzowało na maksa. Nie ma dyskursu, nie ma dialogu w przestrzeni publicznej, jest tylko okopywanie się w swojej strefie komfortu.

To jest straszne.

#polska #polityka #rozowepaski #rafaltrzaskowski #duda #andrzejduda #wybory #neuropa #polityka
loczyn - Przed II turą pozapisywałem się do różnych grup na FB zarówno z poparciem dl...

źródło: comment_1595173149Rj7jnCuWMR8PojO98QnzA7.jpg

Pobierz
  • 5
o co pytałeś, ze u RT tak się rzucili?


@baetky: Bo pojawiały się wątki o tym, że PiS walczy z kobietami bo chce grzebać przy konwencji Stambulskiej.
No i ogólnie było bardzo "ojkofobicznie", że jak polak, to na bank za żonę ma worek treningowy,
na co wrzuciłem https://fra.europa.eu/sites/default/files/fra-2014-vaw-survey-at-a-glance-oct14_pl.pdf

Że problem przemocy w domu nie jest aż tak wielki i w Europie zachodniej mają z tym problem nawet większy.

Sugerowałem też, żeby
@baetky: Część Pań wyskoczyła, że polak to bije, a imigranci muzułmańscy są dobrzy, no to wrzuciłem kilka artykułów z wiki, jakichś danych i stat i była sraczka.

Oczywiście nakaz chodzenia w burkach czy obrzezanie kobiet to nie problem.

Napomknąłem, że choć głosowałem na RT, to nie zgadzam się z jego polityką imigracyjną.

No i finał finałów po 2 godzinnej "dyskusji" wyłapałem bana na ostatniej grupie :D
@loczyn: ja wszedłem kiedyś na grupkę typu „matki z całej polski łączcie się” czy „kobiety grupa wsparcia” i rozkręcilem temat o tym, ze faceci są o wiele bardziej dyskryminowani. Masa argumentów, dłuższe wyroki sądów, wiek emerytalny, więcej punktów za płeć w rekrutacji na studia, więcej punktów jeśli chodzi o środki unijne itd itd

Na wszystkich po 15 minutach dostałem bana, na zarzuty o różnice w płacach przytoczyłem badania o tym, ze