Wpis z mikrobloga

#mobilevikings właśnie namówiłem koleżankę do przejścia na Wasz pokład (mimo że sam jestem w #orange ) i mam jedną uwagę. Czy nie sądzicie że podczas zgłaszania przeniesienia numeru u konsultanta numer powinien być weryfikowany smsem? W innym przypadku jeśli znasz kogoś numer dowodu (wystarczy że wcześniej coś kupowales na umowę kupna sprzedaży od tego użytkownika) można komuś zablokować numer. Jeśli ktoś jest na wakacjach poza krajem za 25zl blikiem będzie miał bardzo niemiłe wspomnienia. Wołam @MobileVikingsPL
  • 5
@archi3: Cześć - przeniesienie numeru nie odbędzie się, dopóki nie otrzymamy potwierdzenia tożsamości od kuriera dostarczającego apkę oraz sam chętny nie oznaczy w aplikacji lub na naszej WWW, że kartę otrzymał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MobileVikingsPL: niby tak ale zobaczcie tutaj https://niebezpiecznik.pl/post/operator-rebtel-ma-problemy-i-was-tez-to-dotyczy-nawet-jesli-z-niego-nie-korzystacie/ druga sprawa że jeśli ktoś robi to złośliwie to co za różnica jaki poda adres email (ten nie jest weryfikowany) i tam utworzy konto w Waszej aplikacji. Z Orange nie dostaliśmy żadnego potwierdzenia sms czy innego że numer jest w trakcie przenoszenia.
PS jak to jest z kurierami chyba każdy wie. Najczęściej mocno się spieszą i nie weryfikują zbytnio dowodu a sam podpis.
niby tak ale zobaczcie tutaj https://niebezpiecznik.pl/post/operator-rebtel-ma-problemy-i-was-tez-to-dotyczy-nawet-jesli-z-niego-nie-korzystacie/ druga sprawa że jeśli ktoś robi to złośliwie to co za różnica jaki poda adres email (ten nie jest weryfikowany) i tam utworzy konto w Waszej aplikacji. Z Orange nie dostaliśmy żadnego potwierdzenia sms czy innego że numer jest w trakcie przenoszenia.


@archi3: Aby potwierdzić odbiór karty SIM, trzeba być fizycznie w jej posiadaniu (wskazać ostatnie 4 cyfry kodu seryjnego). Dlatego zawsze dbamy o to,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MobileVikingsPL: czyli jeśli jesteś w posiadaniu takich danych jedyna opcja sprawdzenia to kurier. Uważam że trochę za mało. Wystarczy żeby to był numer mało używany (np do potwierdzania przelewów SMS) lub właściciel poza krajem i moga być problemy. SMS weryfikacyjny nie kosztuje zbyt wiele a rozwiazywal by sprawe.
czyli jeśli jesteś w posiadaniu takich danych jedyna opcja sprawdzenia to kurier. Uważam że trochę za mało. Wystarczy żeby to był numer mało używany (np do potwierdzania przelewów SMS) lub właściciel poza krajem i moga być problemy. SMS weryfikacyjny nie kosztuje zbyt wiele a rozwiazywal by sprawe.


@archi3: Przekażemy pomysł dalej!