Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, nie mam nic wspólnego z grafiką, dlatego muszę przez kilka godzin robić coś co pewnie można robić jakoś z automatu. Mamy przykładowe zdjęcie jak to wrzucone, muszę wyciąć na takim buta, tylko przy większej ilości robiąc to ręcznie schodzi bardzo dużo czasu. Próbowałem w gimpie za pomocą różdżki rzadko kiedy złapie idealnie całego buta, próbowałem coś z kolorem na alfę i też średnio mi to szło bo na to tło też różnie potrafi swiatło paść. Macie jakieś pomysły dla laika jak ja abym mógł to jakoś z automatu robić?
#gimp #photoshop #grafika
toczefele123 - Dzień dobry, nie mam nic wspólnego z grafiką, dlatego muszę przez kilk...

źródło: comment_1594995543KfhSHQiS4DMCDwzxnCCc0y.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
to drugie zdjęcie to nwm skąd wziete, podałem bo i takie się trafią, to pierwsze w lightboxie chyba już robione, tyle że jest tragicznie oświetlony, jakość nieważne, tylko zależy mi na szybkości wycinania. Ja tylko pracuję więc kasy nie będę swojej ładował, zależy na czasie :D
  • Odpowiedz
@toczefele123: czas się oszczędza przy aparacie, jak tam #!$%@? to potem masz rzeźbienie z gówna i nei uciekniesz. Przy takim #!$%@? jakościowym nie ma mowy o ułatwieniach, mozesz co najwyzej tablet graficzny chwycic to bedzie ci się łatwiej obrysowywało :D
  • Odpowiedz
@toczefele123 bo ja wiem, wprawą w piorku i lecisz 120-150 takich prostych fotek dziennie z korekta kolorów. IMHO zalecam lepszy materiał albo pliki raw do korekty w jakimś programie.
  • Odpowiedz
@toczefele123: A bawiłeś się ustawieniem tolerancji zaznaczania różdżka w gimpie? Jeśli tak to tylko krzywe i lecimy ze szparowaniem - mam nadzieje ze zdjęć nie jest jakoś dużo ;)

Pocieszę Cie ze kiedyś szparowalem krzesło ogrodowe ;)
  • Odpowiedz
@toczefele123: Robisz drugi obraz z widoku, na nim desaturacja i jasność, żeby but był czarny + jakieś krzywe i odwracasz kolor. Teraz but jest biały a tło czarne. Pędzlem zamalowujesz czarne elementy na bucie, żeby cały był biały. Na docelowej warstwie robisz maskę i kopiujesz na nią warstwę z góry. Zastosuj maskę, przytnij ew. niedoróbki i jest.
Szybszego sposobu nie znam, ale ten jest dobry przy wycinaniu włosów i innych
w.....e - @toczefele123: Robisz drugi obraz z widoku, na nim desaturacja i jasność, ż...

źródło: comment_1595000522WkY8NXyNiMF1UdpJ8FGIv8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz