Wpis z mikrobloga

Boże jak ja kisnę z gadania, że to wina wyborców Bosaka, bo podzielili się po połowie, czyli po 650 000 głosów i to być może oni zdecydowali o tym, że to jednak Duda wygrał.

Ja mógłbym też powiedzieć inaczej: co w wyborcami Szymon Hołowni, z których 15% zagłosowało na Maliniaka? Przecież 15% z 2 700 000 głosów które dostał Hołownia, to 400 000 głosów, więc gdybyśmy od wyniku Dudy odjęli te 400 tysięcy i dodali do Trzaskowskiego, to kandydat PO wygrałby wybory. Nie wspominając o tym, że mimo wysokiej frekwencji, nadal 30% uprawnionych do głosowania nie poszło do wyborów. Wiadomo, że 100% czy nawet 90% nie będzie nigdy, bo dużo osób z różnych względów nie chodzi na wybory, ale nie uwierzę, że Trzaskowski nie był w stanie z tych 30% zmobilizować dodatkowe 600 000 osób, aby wygrać wybory. Albo swoimi argumentami przekonać ludzi, że skoro nie chcą głosować na niego, to niech przynajmniej nie głosują na Dudę i zostaną w domu (to też działałoby na jego korzyść, bo Duda ostatecznie dostałby mniej głosów).

Tak więc to że Trzaskowski przegrał, nie jest winą ani wyborców Bosaka, czy nawet Hołowni, a samego Trzaskowskiego, że nie był na tyle zajebistym kandydatem, żeby zmobilizować wystarczająco dużo osób, aby wygrać.

#wybory #4konserwy #neuropa
Pobierz maciorqa - Boże jak ja kisnę z gadania, że to wina wyborców Bosaka, bo podzielili się...
źródło: comment_1594647537ZYTxCm7LJk5rEWXx35jySk.jpg
  • 18
@maciorqa: 16% wyborców Biedronia głosowało na Dude. Pewnie źle zaznaczyli na kartce, nic się nie stało misiaczki <3


@HotJamniQ: Wiesz o tym że ten exit poll ma duży błąd?

50000×,03×,15

Z około 1500 osób około 225 zadeklarowało że głosowało na Dudę, a błąd to jeden, dwa punkty procentowe, w tym wypadku to 1-2 tysiące głosów.
@CynicznyMarksista: Po pierwsze late poll, bo to z tego badania wiemy kto na kogo głosował. Exit poll to jest już spisywanie wyników z komisji wyborczych i podczas tego badania nie ma możliwości sprawdzić, kto na kogo głosował w pierwszej turze.

Błąd badania to 2%, czyli te wyniki dość dobrze odzwierciedlają rzeczywistość.

Fakt jest taki, że wystarczyło Dudzie odebrać te 500 000 głosów i zgarnąć dla siebie. Trzaskowski tego nie zrobił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciorqa: Ale tutaj nie chodzi o to ile osób od kandydata głosowało tylko ile procent XD U Hołowni było to tylko 15%, a u Bosaka 51%
To spory ten błąd. Miało być 0% a jest 16 XDDDD


@HotJamniQ: No tylko tak samo jest z Bosakiem. Nie wiem czy ktoś twierdził że będzie zero, nie wiem po co stawiasz chochoły.

Błąd badania to 2%, czyli te wyniki dość dobrze odzwierciedlają rzeczywistość.


@maciorqa: 2 punkty procentowe, jeżeli u Trzaska głosy mogą się mylić o dwa tysiące z tej próby 50 tysięcy, to czemu u Biedronia i Bosaka miało
@ZeT_: No ok, ale 15% od Hołowni to 400k. Gdyby Trzaskowski zgarnął prawie wszystkie głosy Hołowni + zmobilizowałby te dodatkowe 200 000 osób do głosowania na niego (a to naprawdę nie jest tak dużo), to Duda by nie wygrał.

Zresztą 25% Kosiniaka zagłosowało na Dudę i 15% Biedronia, więc oni też się przyczynili do porażki Trzaskowskiego.

Więc twierdzenie, że wynik wyborów to wina wyborców Bosaka jest według mnie nietrafione.

To wina
@maciorqa: jesteś 2137 osobą, która tłumaczy to, ale i tak zaraz wleci kolejny wpis frustrata, że wszystko wina Konfederacji (co z tego że spora część wyborców Bosaka to byli zwykli pisowcy dający żółtą kartkę) i myk w gorące.
@maciorqa: Wyborcy Konfy mają przynajmniej jakąś podstawę do załosowania na Dudę w II turxe, ale w pierwszej na Biedronia, w drugiej na Dudę to jakiś nowy yolo lifestyle. Chociaż w jakiejś sondzie na yt widziałem panią ok. 50-60 która tak głosowała - pewnie na Roberta w pierwszej, bo taki sympatyczny, a na Dudę w drugiej, bo PO by znowu wiek emerytalny podniosło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co w wyborcami Szymon Hołowni, z których 15% zagłosowało na Maliniaka


@maciorqa: to, że to zawsze byli ludzie maliniaka. Hołownia miał na tyle lekki plan, troche jeździł po polsce, że ugryzł trochę elektoratu pisowskiego. Bardzo dużo miał elektoratu na podlasiu. Ludzi, którzy się boją LGBT, masturbacji i lewaków, ale woleliby zmianę długopisa. Nie każdy z nich był antysystemowcem, żeby za wszelką cenę odsunąć pis od władzy. Więc ta 15% część po