Wpis z mikrobloga

Drodzy Mircy,
ten post pisze ze względu na to, ze może jest tu jeszcze ktoś, kto się waha, komu brak argumentów za trzaskowskim i przeciwko adrianowi. Nie jestem agitatorem, nie byłem nawet wyborca trzaska, ale pozwolę sobie podać argumenty, dzięki którym sam jestem na 100% przekonany do oddania głosu na RT. Być może ktos z niezdecydowanych się do tych argumentów jeszcze przekona:

1. Przełamanie monopolu Pisu i jedynowładztwa karakana. Karakan ma w swoich rękach prawie wszystkie instytucje, ze wszystkich odłamów władzy. Ma TK, SN, sejm, prezydenta, prokuraturę, spółki skarbu państwa. Jedynymi urzędami, których nie ma to RPO, ale jemu kadencja zaraz się skończy, NIK, ale tam siedzi Banaś, którego można ugotować, czego próby dzieją się teraz i senat, ktory jest tylko po to aby proces legislacyjny wydłużać, a poza tym większość senacka jest minimalna - przy jedynowladztwie niedużym problemem będzie przekupienie lub zastraszenie jednego czy dwóch senatorów.

2. Jedynowładztwo karakana oznacza poważna groźbę wprowadzenia paradyktatury na wzór Węgier, Rosji, Białorusi - widać to np po ostatniej wypowiedzi na temat mediów, a nie tak mało prawdopodobne, ze weźmie się tez za partie polityczne (pierwsza, jak większość, obstawiam konfederacje)

3. Jedynowładztwo oznacza wprowadzenie do porzadku prawnego ustaw i reform jakie tylko kaczorowi przyjdą do łba, a jakie mu przychodzą to każdy widzi. Oznacza to degradacje gospodarki, bo z nią się karakan w ogóle nie liczy, jeszcze większe rozdawnictwo aby utrzymać poparcie społeczne, ustawianie przyszłych wyborów, bo przecież ważne kto liczy głosy, a SN w razie zażaleń jest już w ich rekach. Oznacza to tez zamach na wolność słowa i myśli, patrz PR 3.

4. Wygrana RT oznacza tez potencjał weta prezydenckiego dla niszczących ten kraj ustaw. Oczywiście gwarancji nie ma, ale prawdopodobieństwo jest wyższe niż u dlugopisa, który podpisuje wszystko.

5. Wygrana RT wcale nie oznacza, ze jego zle propozycje wejdą w życie, patrz 200+ dla madek, bo PO nie ma większości w sejmie i nawet jeśli dojdzie do przyspieszonych wyborów, to nie wydaje mi się żeby PO mogło rządzić samodzielnie (poza tym, jak wiemy, platforma nigdy nie była skóra do spełniania swoich obietnic)

Generalnie rzecz biorąc wybor między RT i AD to wybor ustrojowy. To wybor tego, czy chcesz się w poniedziałek obudzić w paradyktaturze czy w państwie wojny polsko - polskiej ale jednak wciąż demokratycznym.

PS. Nie pisze tego jako rzekomy wyborca Bosaka z pierwszej tury. Jestem zawiedzionym wyborca PO roku 2007-2011, Platformy liberalnej gospodarczo i centrowej światopoglądowo, wyborca korwina w wyborach 2015, europarl., a w pierwszej turze tych wyborów poparłem Holownie.
#polityka #wybory #bekazpisu #konfederacja #duda #trzaskowski #wypad2020
  • 14
@merciless85: jakbyś miał na przeciwko sobie machinę propagandowa w postaci TVPis, wszystkich pisowcow i kandydata Adriana, którzy jak mantrę powtarzają we wszystkich mediach, ale przede wszystkim w rządowym szambie, ze przyjdzie trzaskowski i wszystko zabierze, to tez byś mówił ze nie dość ze nic nie zabierzesz, to dodatkowo dasz więcej. Wszystko to tym bardziej, ze za elektorat robią w Polsce wyborcy, którzy sprzedali swoją godność i przyszłość swoich dzieci za 500
@rozbojnikalibaba: Tvpis nie ma monopolu w mediach więc nie perieiruj( ͡° ͜ʖ ͡°) PO #!$%@?ło wystawieniem Kidawy i Rafał jaki by nie był to brakuje mu czasu. Przez 5 lat opozycja nie miała pomysłu na przyciągnięcie do siebie większego elektoratu i w zasadzie Covid to dla nich jak manna z nieba. Od czasu ewakuacji Tuska do teraz byli jak dzieci we mgle.
@merciless85: oczywiście ze nie ma monopolu w mediach, ma monopol w mediach wśród beneficjentów 500+, emerytów i wszystkich tych, którzy maja dostep tylko do cyfrowej tv naziemnej, w której TVPis ma monopol na programy informacyjne wiec nie symetryzuj. Przez 5 lat opozycja nie miała planu, bo żaden plan nawet najbardziej ambitny nie ma podejścia do perspektywy dostania kasy do kieszeni, a to jedyne co interesuje plebs, emerytów i beneficjentów 500+, po