Wpis z mikrobloga

Chciałbym na początku tego wpisy zaznaczyć, że potępiam szowinistyczne i imperialistyczne działania państwa Izrael.
Po drugie mam negatywne zdanie na temat syjonizmu.

Uważam też, że termin antysemityzm jest znacząco nadużywany chociażby w kontekście krytyki Izraela. Z drugiej strony nie popieram żadnych aktów realnego antysemityzmu i irracjonalnej niechęci do tego narodu. Uważam, że obwinianie za każdą katastrofe oraz zbrodnie żydów jest nie tylko głupie ale i szkodliwe.

Nie sądze też, by każdy żyd to przedstawiciel międzynarodowego spisku mającego na celu zniszczenie białej rasy. Z trzeciej strony chciałem się w tym wpisie odnieść do ciekawego zagadnienia istnienia tak zwanej żydowskiej finasjery. Jest to temat dosyć kontrowersyjny i można by o nim pisać godzinami. Prawdopodobnie jeszcze do niego wróce w kolejnych wpisach.

Myśle, że tą kwestie można odczytywać w dwojaki sposób. Z jednej strony na pewno temat jest mocno rozdmuchany by ukryć prawdziwą nature mechanizmów rządzących kapitalizmem. Skupia się bowiem na narodowości niektórych biznesmenów i na ich aferach zupełnie ignorując, że sam kapitalizm jest zgniły i zdemoralizowany.

No bo czy naprawdę rosyjski oligarcha zatruwający środowisko albo Janusz wyzyskujący pracowników i traktujący ich jak bydło różnią sie specjalnie od jakiegoś skorumpowanego żydowskiego bankiera? A jednak antysemici głównie na tym ostatnim skupiają swój wzrok tworząc dziwaczne teorie na temat spisku przeciwko cywiliazacji.

Czy jednak pieniądz naprawdę nie ma narodowości? Koniec końców Rosja skutecznie wykorzystuje kwestie gazu i ropy w swej geopolitycznej grze. Chiny również wykorzystują biznes do prowadzenia polityki. Mniejszości różnych krajów prowadziły różne naciski na rządy danych krajów od dawna.

Nie da się ukryć, że reprezentacja biznesmenów żydowskiego pochodzenia w USA jest spora. Tak samo jak wsparcie tego kraju dla Izraela. Uważam, że Marks popełnił błąd ignorując kwestie narowościowe na rzecz sprzeczności klasowych. W istocie więc biznes może być bronią o charakterze geopolitycznym, dlatego należy uważać do kogo należy dany kapitał na terenie naszego kraju.
I nie mam tu na myśli żadnej konkretnej narodowości, a mówie bardziej ogólnie.
Ale i w tym przypadku najlepszym sposobem na ochrone rodzimego kapitału jest jego nacjonalizacja.
#zydzi #izrael #antysemityzm #judaizm #dktcich
#kapitalizm #geopolityka #nacjonalizm
#antykapitalizm
  • 3
@Al-3_x >Nie sądze też, by każdy żyd to przedstawiciel międzynarodowego spisku mającego na celu zniszczenie białej rasy.

Tłumaczenie altrightu, niemniej jednak nie da się wykluczyć owej grupy etnicznej z działań w ruchach światowej finansjery. Oczywiście, nie tędy droga i trzeba brać to przez pryzmat walki klas, a nie nazistowskiej walki ras.
@rzuberbozy: Ja myśle, że rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana by można ją było dalej rozpatrywać jedynie przez pryzmat walki klas albo walki ras xD Przy czym to drugie uważam za głupote co poruszałem w innym wpisie.