Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki, wybory tuż, tuż - jak każdy dorzucę dwa grosze wraz z zdjęciami i filmikami z Katowic. Niedziela i dziś.
Wpierw mięso, zdjęcia i filmiki bijących się babć z "kontrmanifestacją" na wiecu dudy:

(zdjecia wiec dudy)

zdjecia wiec Trzaskowski

Filmiki YT (słaba jakość dzwięku, nie miałem ze sobą mikrofonu):
To nie jest wolny kraj, spadaj stąd i inne cytaty słowa wyborców dudy
Mała walka o kartonowy baner

Wnioski z wieców wyborczych Trzaskowskiego oraz Dudy w Katowicach - na ile mogę obiektywnie.

Trzaskowski (niedziela)
Spokojnie, bez żadnych incydentów czy przepychanek. Punktualnie, organizatorzy przypomnieli o pandemii, żadnych przepychanek nie zauważyłem. W tle pojawił się baner dotyczący adopcji zagranicznych. Sztab Rafała, podszedł poprosił ładnie Pana czy mógłby zdjąć baner - zgadzając się z jego racją. Pan odmówił - nikt nie naciskał anie nie zasłaniał baneru. Sam Pan Rafał raczej nie miał merytorycznego przemówienia, skupiał się na tym czego obecna władza nie zrobiła, #tvpis. Tłum krzyczał na przemian hasła popierające Rafała oraz hasła niepopierające władzy jak "Mamy dość". Na wiecu dużo młodych osób. Fajna sytuacja, która się wydarzyła po samym spotkaniu, jak starczy Pan zagadał małżeństwo na Pasach i życzył miłego dnia innym wyborcom Rafała.

Duda:
Zacznijmy od miejsca - droga wiodąca na Dworzec PKP, moim zdaniem nie najlepszy wybór. Ludzie skarżyli się i musieli szukać drogi by obejść zgromadzenie ludzi. Andrzej Duda pojawił się z ok ~20 minutowym opóźnieniem. Idąc, robił sobie selfie z wyborcami, zamieniał z nimi słówko. Ciężko ocenić jakąś wypowiedź, bo żadnej nie słyszałem. Trochę więcej się działo na skraju spotkania, gdzie grupa ok.10 młodych ludzi stało z transparentami "długopis", "**** i dudę" (pewnie macie tu konto, pozdrownia dla was :D). Grupka zachowywała się pokojowo, przez większość czasu nie wznosiła żadnych haseł (tylko raz jak tam byłem starała się krzyczeć "długopis"), stała z boku nie wadząc normalnemu uczestnikowi. Tutaj jednak się znalazły wyjątki, znalazła się grupa wyborców którzy atakowali tą grupę zarówno słownie - nazywając ich od niewykształconych po rękoczyny i wyrywanie transparentów. Krzyczenie prosto w twarz czy generalnie prowadzenie dyskusji na poziomie "jesteś za młody". Moim zdaniem najgorsze było zachowanie policji, co jak widać na filmikach mimo kilkukrotnych zaczepkach ze strony tych samych osób pozostaje bierna. Mimo, iż tą małą grupkę pilnowało ok. 7 policjantów.

Całość zdarzeń staram się relacjonować obiektywnie, filmików i zdjęć z wiecu Rafała nie ma - zwyczajnie nie było co nagrać czy zrobić zdjęcie. Jeżeli interesuje was więcej takich relacji - plusujcie, a pojawię się na innych ważnych wydarzeniach w Polsce i zagranicą.

Na koniec prośba, jeżeli znasz się na fotografii lub po prostu masz jakieś uwagi do moich zdjęć to skomentuj - daj znać co ci się podoba lub nie. Zajmuję się tym amatorsko w dodatku głównie street i car photography.
https://www.instagram.com/minibojka/

#obiektywnie #wybory #polityka #katowice #wyboryprezydenckie2020 #bekazpisu
minibojka - Hej Mirki i Mirabelki, wybory tuż, tuż - jak każdy dorzucę dwa grosze wra...

źródło: comment_1594283447FySOz51ijLf0sP2i4qfou3.jpg

Pobierz