Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co sądzicie o kupowaniu samochodu z założoną instalacją LPG? Kupujecie takie samochody, czy omijacie szerokim łukiem? Na co zwrócić uwagę kupując takie auto, o co pytać sprzedającego? Co psuje się najdroższego w tych instalacjach?

Znajomy mi powiedział, żeby szukać tylko diesla, bo jeśli ktoś jeździ na gazie, to groszem nie śmierdzi i auto będzie zaniedbane. Zgadzacie się?

Mam odłożone 14.000,- i szukam czegoś, co mało spali, nie zgnije i będzie miało 4/5 drzwi. Osiągi są nieistotne, będę jeździł jak emeryt. Zgubiłem hasło do konta, a email nie przychodzi, proszę o akceptację. Dziękuję.

#samochody #motoryzacja #kupautozmirko #lpg #gazlpg #instalacjegazowe

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f0464c25a60033c4149f3b9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę

[==============..........................] 36% (85zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: Najlepiej zrób tak jak mi znajomy doradził, nie znasz się na autach? Szukasz usługi, płacisz 400zł i facet jedzie z tobą i sprawdza ci auto od A do Z a potem jeszcze możesz potargować cenę.

Z lpg nie ma co się bać, po prostu zawsze można powymieniać filtry i wtryski i w sumie to tyle z kosztów na początek, no i ustawienie.

Mi się podoba aktualnie volvo c30 1.6d albo
@AnonimoweMirkoWyznania: My kupiliśmy i jesteśmy zadowoleni. Samochód był w miarę zadbany i nie władowaliśmy nie wiadomo ile kasy w naprawy po zakupie - trzeba było wymienić cewkę elektrozaworu reduktora (ok. 100zł) i filtr fazy lotnej (80zł). Przegląd na SKP samochodu z LPG oczywiście jest droższy, no i wypada instalację serwisować - najczęściej jest problem z zabrudzonym trzpieniem elektrozaworu reduktura (70zł lub we własnym zakresie). Pytaj o to kiedy była zamontowana -
Najlepiej zrób tak jak mi znajomy doradził, nie znasz się na autach? Szukasz usługi, płacisz 400zł i facet jedzie z tobą i sprawdza ci auto od A do Z a potem jeszcze możesz potargować cenę.


@PiersiowkaPelnaZiol: I co ci nasprawdza bez warsztatu? To pasuje auto podnieść, popatrzeć pod spód, podłączyć kompa itd
@AnonimoweMirkoWyznania osobiście kupiłbym benzynę i sam gazowal. Mam niemile doświadczenie, a jeśli już to koniecznie sprawdź podzespoły instalacji, zapytaj ile wtryskiwacze mają przebiegu, ile reduktor, najlepiej byłoby podłączyć się pod instalację i sprawdzić wartości. Dowiedz się też, czy było strojone czy program auto oraz czy w czasie serwisu gaziarz sprawdzał regularnie mapę. Dobrze byłoby też zmierzyć luzy zaworowe, wiele ludzi nawet nie wie, że powinno :) przy dobrze dobranych wartościach w silniku
@AnonimoweMirkoWyznania: Kupuje tylko w gazie, jak coś sam sobie poprawie co trzeba nie muszę wydawać na instalację którą pewnie i tak musiałbym poprawiać. Zwłaszcza przy tańszych autach, gdzie cena instalacja to znaczy procent ceny zakupu auta.

Nie miałem nigdy żadnych problemów z zagazowanym autem.

Zmień kolegę, albo nie słuchaj bo ma tak płytkie myślenie a przy okazji pokazuje że kompletnie nie ma pojęcia o temacie że szkoda gadać.
Dobrze byłoby też zmierzyć luzy zaworowe, wiele ludzi nawet nie wie, że powinno :)


@szymek627: Ale że są auta z hydropopychaczami gdzie luz zaworowy wynosi 0, i nic się tam nie ustawia to ty wiedz. Nigdy nie miałem auta bez hydropopychaczy. To już w 1990 nie było niczym nadzwyczajny. Nie znam nikogo nawet kto ma auto bez hydropopychaczy. ale są i na rynku auta gdzie nie ma hp i trzeba to
Znajomy mi powiedział, żeby szukać tylko diesla, bo jeśli ktoś jeździ na gazie, to groszem nie śmierdzi i auto będzie zaniedbane. Zgadzacie się?


@AnonimoweMirkoWyznania: Co za brednie. Chociaż przyznaje że ilość gównianych instalacji wymagających poprawek jest niesamowita. Ogólnie lepiej jest kupić auto bez lpg i zlecić montaż samemu. Chyba że umiesz określić czy montaż jest ok czy nie, albo czy graty od lpg są ok , czy to byle szajs. Niestety
@AnonimoweMirkoWyznania

Znajomy mi powiedział, żeby szukać tylko diesla, bo jeśli ktoś jeździ na gazie, to groszem nie śmierdzi


Twój znajomy to debil. Wolę lpg i mieć więcej kasy na inne rzeczy a nie cieszyć się z drogich spalin. Chociażby kupić sobie wtedy lepszy środek do mycia felg czy innych plastików.

Na początku wymień filtry: fazy ciekłej i lotnej, koszt 70 zł, czas pracy 20 minut i listwa wtryskiwaczy, tu juz cena parę