Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #geodezja bądź też #budownictwo , przymierzam się do kupna mieszkania, dorwałem plan zagospodarowania przestrzennego i... cholera nic z niego nie potrafię wyczytać.
Jest budynek A, zastanawia mnie co może być wybudowane na wschód i południe od niego? Co oznacza 15ZP/2 (południe), oraz te niebieskie duże kropki? Co to "RIIIa" (niewyrazny napis).

Planuje kupić mieszkanie na najwyższym piętrze w jednym z rogów budynku (tak aby mieć sąsiadów tylko na jednej ścianie i pode mną). Czy lepiej jest unikać bycia na krańcu w związku z powodów izolacji, wilgoci itd?
Virgilio - Mirki spod tagu #geodezja bądź też #budownictwo , przymierzam się do kupna...

źródło: comment_15941399953SHhNqQg27fB8P7yKllUcO.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Co to "RIIIa" (niewyrazny napis).


@Virgilio: to ziemia Rolnicza klasy trzeciej a
Co do reszty planu - legendy do tego nie ma? Poproś o legendę albo zobacz w miejskim geoportalu. Powinno być.

Wynajmuję na najwyższym piętrze i nigdy więcej... ślady zalewania na suficie, rysy, zimą zimno a latem gorąco...
  • Odpowiedz
ZP


@Virgilio: zieleń urządzona

zastanawia mnie co może być wybudowane na wschód


@Virgilio: tego nie obejmuje ten fragment planu

niebieskie duże kropki


@Virgilio: to zapewne jest jakaś granica zagospodarowania terenu zielonego albo coś w ten deseń
  • Odpowiedz
@Virgilio: Nie polecam kupowania mieszkań na najwyższym piętrze, bo najwięcej błędów deweloperzy robią właśnie na dachu. Jak są przecieki to u ciebie będzie od razu widać i potem użeraj się o naprawę. Do tego jak to poddasze to bez klimatyzacji temp będą latem dochodzić do ponad 30 stopni.
Jedyny plus, że nikt nad tobą nie mieszka :P
  • Odpowiedz
@Virgilio Na południe masz oznaczenie MW na sąsiednich działkach, więc będzie jakaś mieszkaniówka wielorodzinna. Na wschód - musiałbyś zobaczyć aktualny mpzp dla tego obszaru, żeby dowiedzieć się czegoś więcej.

Jeśli chodzi o mieszkanie - najlepiej środkowe, tak żebyś z każdej strony miał sąsiadów. W nowym budownictwie i tak nic nie słychać, jak ktoś biega na górze, czy jak mąż bije żonę na dole - za to w zimę grzeją Cię z każdej
  • Odpowiedz