Wpis z mikrobloga

Mircy co byście zrobili w takiej sytuacji?
Babcia miała kleszcza, był mały, wbił się pewnie wczoraj. Wyrwałam go i pilnowałam żeby usunąć głowę. Obrzęk i zaczerwienienie był zanim w ogóle ruszyłam tego kleszcza.
Dzwoniliśmy do przychodni i lekarka kazała sobie fenistilem posmarować, plamy nie widziała (konsultacja telefoniczna), powiedziała że to nie rumień bo rumień ma postać kółka.
Ja lekarzem nie jestem, ale na mikrobiologii uczyli mnie że rumień wcale nie musi mieć postaci okręgu i można w takiej sytuacji podać antybiotyk od razu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czerwona plama jest teraz większa niż na zdjęciu. Babcia ma 80lat, zachowuje się jak by robiła problem w przychodni samym dzwonieniem tam.
Chodzić obserwować czy iść do lekarza już dziś?
#medycyna #borelioza #kleszcze
panelpodlogowy - Mircy co byście zrobili w takiej sytuacji? 
Babcia miała kleszcza, b...

źródło: comment_1594033662fqQur694XU3sdfwRJDBj0l.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@panelpodlogowy: To może być jedynie podrażnienie od ukąszenia. Najlepszym sposobem jest zaniesienie samego kleszcza do badania czy posiada groźne patogeny. Rumień rzeczywiście ma trochę inny wygląd ale trzeba obserwować.
  • Odpowiedz
@delBosque: niestety kleszcz już płynie ze ściekami do wisły
pomyslałam że podrażnienie zniknie do jutra a rumień jednak utrzymywałby się dłużej, dlatego jutro jeśli zostanie plama pójdziemy do innego lekarza
  • Odpowiedz
@panelpodlogowy: Nasza dyskusja nic nie wnosi. Leć do speca, a nie gadasz z internetem. Serio, starsza osoba będzie ciężej znosić chorobę im bardziej będzie postępowała, a sumienie może męczyć jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz