Wpis z mikrobloga

W ramach wyborów nieco przy okazji nadrabiam historii najnowszej. I jedna rzecz bardzo rzuca się w oczy.

Jak Jacek Kurski, twórca świetnego dokumentu jakim jest "nocna zmiana" może patrzeć teraz w lustro produkując takie propagandowe gówno w tvp?

Jakim cudem Macierewicz z bystrego człowieka stał się takim oszołomem?

Jedynie Korwin (pomijając odpały z gadaniem głupot o Hitlerze, kobietach itd.) się ostał jako człowiek wierny ideałom, ale też nie do końca, bo go narracja zamordystyczna zawiała od narodowców.

To, co się stało z ówczesnymi sprawiedliwymi jest doskonałym przykładem jak władza deprawuje. Za to, że tamta lustracja się nie dokonała wszyscy winni powinni iść pod sąd.

A najsmutniejszym jest fakt, że po kompromitacji i jednej, i drugiej strony ludzie dalej na nich głosują. To jest wręcz #!$%@? niebywałe.

#bekazpisu #bekazpo #tvpis #takietamprzemyslenia #historianajnowsza #lata90 #olszewski #walesa #lustracja #popis
  • 12
@taki_tam_ktos: Zupełnie nie masz racji, żadne z nich nie był uwczesnym sprawiedliwym. Najbliżej tego tytułu chyba faktycznie był/jest Korwin, ale czasem mi się wydaje że on jest po prostu pożytecznym idiotą, który nawet nie wie że realizuje cele kogoś innego.

A ty się po prostu dałeś nabrać na ich propagandę.

Kurski zawsze inspirował się Goebbelsem, a odbiorców swojej publicystyki miał zawsze za "ciemny lud który wszytko kupi" . Nocna Zmiana była
@gris123: Kolibki i tak nigdy nie zdobędą w tym kraju władzy. Bo niestety smutną rzeczywistość mamy taką, że liberałowie nie rozdają pieniążków narodowi. Nasz naród nie jest gotów na takie zmiany i długo nie będzie.
@running: A wydarzenia ciężko mi pamiętać. Urodziłem się dwa lata później i jedyne na czym mogę starać się nadrabiać to właśnie materiały zawarte w necie. Wiele razy o tej nocnej zmianie słyszałem i dopiero teraz zacząłem temat zgłębiać by wyrobić sobie opinię.
@running: A jedna rzecz była w zasadzie która mi mocno w tym filmie nie pasowała.

Z jednej strony miażdżącą przewagą ustawa została przyjęta. Z drugiej strony potem tak wielki opór względem rządu Olszewskiego przedstawiony w filmie ze strony sejmu. I to było dość niespójne ze sobą.

Skoro tak chcieli na początku tą ustawę zrealizować, to jak im się to nagle odwołało i byli za szybkim odwołaniem, które de facto z miejsca
@taki_tam_ktos: Ja pamiętam, choć bardzo przez mgłę, bo miałem wtedy niecałe 10 lat. Natomiast u mnie w domu zawsze było sporo polityki i dlatego już kilka lat później zacząłem interesować się tym co się działo w polskiej polityce we wczesnych latach 90tych. Choć jeszcze przez wiele lat ślepo wierzyłem w wersję wydarzeń przedstawianą m.in w Wyborczej. Dopiero później zacząłem szukać też innych źródeł m.in na temat Nocnej Zmiany, ale zdecydowanie lepiej
@running: Jedna rzecz Korwin zawsze był błaznem ale sprytnym. On wie, że nie opłacalna dla niego jest praca u podstaw budowanie poparcia. Dla niego liczy się być zawsze w opozycji poza mainstreamem bo wtedy może zarabiać na młodzieży która lubi takie kontrowersje. Pisze felietony, wygłasza przemówienia i kosi hajs o bałamuceniu młodych działaczek nie wspominam. Dlatego boli, że wartościowe środowisko ludzi takich jak Mentzen (jego piątkę pomijam uznając za wypadek przy