Wpis z mikrobloga

Kupiłem mieszkanie od komornika. 14 miesięcy temu stało się prawomocnie moje. Do dziś nie mogę pozbyć się lokatorów. Ale temat jest inny, nie płaciłem czynszu i trochę się nazbierało. Ale czy ja dobrze widzę że spółdzielnia chce ponad 5k odsetek? To by chyba było nielegalne? Narazie zapłaciłem podstawę a resztę będę wyjaśniać ale dopiero za kilka dni. Może ktoś mnie oświecić o co im chodzi?
gancygan - Kupiłem mieszkanie od komornika. 14 miesięcy temu stało się prawomocnie mo...

źródło: comment_1593792506rliRMTgmYGKMx8yOTG36Kl.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@gancygan: nawet więcej niż 50% w skali roku gdyż nie bylem im winny 12k od roku tylko co miesiąc dług się powiększał o kwotę czynszu. Dlatego nie wiem jak wyliczyć te odsetki ustawowe które wynoszą 6 lub 12% w skali roku zależnie od źródła. Dziękuję za pomoc nic niewiedzący typie.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: jak byś czytał ze zrozumieniem, to byś nie odpisał w ten sposób na mój post znając wysokość odsetek ustawowych. A spółdzielnia dług poprzednich (obecnych) lokatorów wyegzekwowała od komornika więc nic tam nie jest jasne. Nie wrzucałem tego żeby toczyć spory także dziękuję.
  • Odpowiedz