Wpis z mikrobloga

Postanowiliśmy zbadać sprawę rzekomego utrudniania pracy przez Kancelarię Prezydenta dziennikarzom niektórych mediów i faworyzowania przy tym telewizji publicznej, co sugerowała jedna z redaktorek TVN24, która skarżyła się na wiadomości, jakie Kancelaria wysyła jej stacji.

O co i z jakim skutkiem zapytaliśmy Kancelarię przeczytacie w nowym tekście na naszej stronie: https://siecobywatelska.pl/czy-kancelaria-prezydenta-rp-utrudnia-prace-dziennikarzom-dopytujemy/
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #prezydent #tvp
  • 5
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: @Watchdog_Polska:

w trybie roboczym drogą elektroniczną, a w konsekwencji nie jest nośnikiem informacji publicznej.


A to ciekawe, jak zapytałem katowicki wioś o korespondencję elektroniczną pomiędzy nimi, a pewnym prywaciarzem to ją dostałem. Wszystkie maile ładnie wydrukowane, bez jakiejkolwiek cenzury i podbite na zgodność . Ciekawe, ciekawe.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Żenujący jest fakt że trzeba przebrnąć długą drogę, skarżyć, ciągać się po sądach, żeby dogrzebać się do informacji publicznej.

Smutny jest fakt że KPRP nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji, jedynie zostanie zmuszona do opublikowania maila. Przydałby się system motywujący takie organy do publikowania informacji publicznych pod groźbą jakiejś kary.

W każdym razie, dobra robota. 1% się nie marnuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to ciekawe, jak zapytałem katowicki wioś o korespondencję elektroniczną pomiędzy nimi, a pewnym prywaciarzem to ją dostałem. Wszystkie maile ładnie wydrukowane, bez jakiejkolwiek cenzury i podbite na zgodność . Ciekawe, ciekawe.


@HanAssholeSolo: Bardzo ładnie z ich strony. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko jak widać zależy od chęci.
  • Odpowiedz
@venividi:

Żenujący jest fakt że trzeba przebrnąć długą drogę, skarżyć, ciągać się po sądach, żeby dogrzebać się do informacji publicznej.

Tak, tym bardziej, że chodzi o wielką tajemnicę państwową, tylko o mail, który został wysłany do dziennikarzy...¯\_(ツ)_/¯

W każdym razie, dobra robota. 1% się nie marnuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz