Wpis z mikrobloga

Drogie ogrodnicze mirki.
Mam pytanie i prośbę o pomoc.
Moje pomidory zaczeły mi ginąć w oczach jeszcze przed zbiorem.
Zaczęły zachodzić żółcią od spodu i widzę że pnie się to do góry coraz bardziej.
Nie wiem od czego to. Pomidory są na zewnątrz, ostatnie dni były deszczowe.
Rodzaj to Marinda Beef Tomatoe.

Jeden krzak tak miał przez spory okres czasu, teraz wzięło reszte.
Obrywam te dolne totalnie przeżółcone i obumierające partie w innych krzakach.
Ale krzaki wydaja sie ze straciły apetyt na wzrost.

Coś ktoś wie?

Google na szybko mówi że to nadmiar wody, ale ciezko mi sie z tym zgodzić bo krzaki na innej czesci działki są zdrowo zielone i też są w tych samych warunkach. Ten sam typ, różnica że są w doniczkach w ziemi a nie w doniczkach w torbach izolujących je od trawy.

#ogrodnictwo #pomidory #pytanie
Pobierz Shewie - Drogie ogrodnicze mirki.
Mam pytanie i prośbę o pomoc.
Moje pomidory zacze...
źródło: comment_1593598519R9awf7KNUL9fyHW8p9Lg4k.jpg
  • 20
@Shewie: To są ludzie którzy umieją już dobrze uprawiać pomidory i sobie eksperymentują z różnymi dodatkami, najczęściej w pojemnikach czy podwyższanych grządkach zabezpieczonych przed szkodnikami od dołu. Jak dopiero zaczynasz to nie baw sie w takie metody bo jedyne czego sie dowiesz to to jak tego nie robić. Są też plantatorzy którzy dodawali rybe i nie mieli żadnej różnicy i tacy którym na rybie rosły słabo. Ważny jest dobrze rozbudowany przed
@Shewie: Przestój na pewno będzie bo pójdą w rozbudowe i naprawe korzenia ale ruszą. Nawozu mogłeś na razie nie dawać bo to stres dla świeżo przesadzonych. Ale raczej nic im nie będzie, za dwa tygodnie daj im normalnego wieloskładnikowego nawozu do papryk i pomidorów bo tu brakuje raczej wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powsinogaszszlaja: @Niewiemja: Wychodzi na to że jeden z moich krzaków ma niedobór potasu. Mogę mu po prostu rozpuścić w wodzie trochę cytrynianu (tri)potasu (czystość min. 99,5%)?

jest jeden plantator który posadził połowę na rybich głowach


@Shewie: widziałem ten filmik, on uprawia w podwyższeniach odizolowanych od podłoża.