Wpis z mikrobloga

To czas na mały komentarz po #wybory #wyboryprezydenckie2020

Jako wyborca #bosak2020 jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego wynikiem. Szczególnie, że wiem że sporo osób na emigracji nie miało szans zagłosować (w tym ja :( ) w tych wyborach przez totalne nieogarnięcie kart do głosowania. Już nie wspomnę o tych kartach które przyszły bez pieczątek itp.. Zapewne jest tu spory wał, ale powiedzmy szczerze że sama emigracja nie zmieni tego wyniku.

Ubolewam nad wynikiem Hołowni - ten słup-heretyk-płaczek którego popierali wyborcy Biedronia mam nadzieję, że zniknie z polityki na zawsze i nie pokaże się więcej. Szkoda więcej komentarza na jego temat.

Teraz przejdźmy do Duda vs Trzaskowski:

Obydwu tych kandydatów ma swoje plusy i minusy, które typowego wyborce #korwin będą zachęcać lub nie.

Duda - niby konserwatysta, ale socjalista i niestety swoim brakiem kręgosłupa ośmiesza konserwatystów i zresztą kościół. Typowy przedstawiciel moherowych beretów który nie idzie za swoją ideologią tylko wykorzystuje swój elektorat bezwzględnie. To jak szybko podkulił ogon po swojej wypowiedzi o LGBT tylko pokazuje że tak jest. Reprezentant PiSu, razem z PiSem zabetonują scene polityczną na kolejne 3 lata, nic się nie zmieni w sejmie, ale jeśli opozycja za 3 lata wygra, to jest szansa zablokować głupie ustawy jeśli PO nie będzie miało swojego prezydenta. Z innych minusów to to, że klęczy przed Amerykanami i Żydami.

Trzaskowski - socjalistyczny słup Berlina/Brukseli - gość któremu oficer prowadzący mówi co ma myśleć i robić (czyli w sumie jak u Dudy tylko tam wiemy kto jest za plecami), globalista, socjalista, progresywista. Popiera kartę LGBT - a więc i zabijanie wolności słowa w imię tolerancji i poprawności politycznej - tutaj duży plus dla DudyPiSu - można ich nie lubić i ich obrażać ale... właśnie! Można ich nie lubić i ich obrażać. Przez tyle lat cały elektorat PiS był wyśmiewany, szykanowany i obrażany NON STOP, bardzo często totalnie niemerytorycznie - ale merytorycznie też, przez wszelką opozycje i co - i nic! Możemy to robić, możemy się śmiać z moherów, katolów, prawaków, nacjololo itp.. Natomiast przy Trzaskowskim i reszcie zaraz by weszły postępowo-europejskie prawa zakazu używania słowa murzyn, krzywopatrzenia na LGBT i mówienia prawdy.

Porównując elektorat i zachowanie w stosunku do mnie jako wyborcy Konfederacji:
U PiS i Dudy neutralnie, oni się nas boją bo wiedzą, że w przyszłości to Konfederacja zajmie miejsce PiSu wśród konserwatywnej części społeczeństwa - szczególnie wśród młodych. Ale poza nazywanie Ruską onucą średnio była widoczne ich ataki na nas jako tako.

Jednak u Trzaskowskiego oraz całej tej postępowo-tolerancyjnej hołoty.. Cóż, polityka wstydu jak przy moherowych beretach, nazywanie nas faszystami (i ruskimi onucami), debilami, dziećmi, nienaukowymi - generalnie mega fala hejtu ze strony neuropków i wyznających ich ideologie globalistów. Teraz nagle dzień po wyborach "ej weźcie zagłosujcie przeciw Dudzie konfederacja pliiiisssss potrzebujemy was" - jeśli ktoś się na to złapie to mi go żal..

W jednym i drugim przypadku dostajemy socjalizm, dostajemy PO-PiS i betonowanie sceny politycznej.

Wybierając Dudę:
- dostajemy socjalizm,
- nie zmienia się nic na co najmniej 3 lata,
- globaliści nie dostają władzy i możliwości PRowych, nie wysyłami wiadomości świat że Polska zgadza się z LGBT i NWO,
- nadal jesteśmy wasalem USA/Żydów,
- dajemy nadzieję na odrodzenie konserwatyzmu ale przy okazji ośmieszamy go przez następne 5 lat,
- Konfederacja nadal jest marginalizowana w sejmie i przemilczana w TVP (i w sumie w TVN i Polsacie też..).

Wybierając Trzaskowskiego:
- dostajemy socjalizm,
- Konfederacja staje się języczkiem uwagi w sejmie na co najmniej 3 lata,
- PiS by musiał z nami współpracować w końcu, możliwy rozpad porozumienia jeśli nastroje zaczną się zmieniać przed wyborami,
- dajemy znać światu, że LGBT i globalizm jest spoko i nawet konserwatywna Polska wybrała postępowca,
- zwiększenie podziału państwa i Polaków - prezydent na pewno będzie wykorzystywał swoją medialność do tego, TVPiS też to wykorzysta!
- wszelkiej maści lewactwo będzie chodziło ucieszone i nadal będzie bić po Konfie (czyli brak zmian),
- potencjalne zagrożenie przejęcia władzy przez PO za 3 lata.

Decyzja jest ciężka, raczej nikt nie chce rządów Dudy - PiS przez następne lata. Ale z drugiej strony zagrywki neuropków i reszty sprawiły, że przez brak dorosłości i szacunku drugiej strony.. prawdopodobnie nie zasłużyli sobie na inną władze.

Rozumiem, dlaczego Konfederacja nie poparła żadnego z kandydatów w II turze. W obu wypadkach mogą co nieco ugrać, ale to my jako wyborcy mamy zdecydować co zrobimy. Osobiście chyba zrobię jak P Piłat i "umyje rence bo bo to mam rence". Aczkolwiek nie wykluczam zagłosowania na Dudę, jeśli zobaczę kolejne inwektywy w kierunku swoim oraz moich wartości. Nie wykluczam też głosu na Trzaskowskiego - ogólnie mam w ręce długopis i nie zawaham się go użyć!

Decyzje moi drodzy jednak podejmijcie sami - po prostu wsłuchajcie się w swoje sumienie.

#polityka #bosak #konfederacja
sorek - To czas na mały komentarz po #wybory #wyboryprezydenckie2020 

Jako wyborca...

źródło: comment_1593419606XuYVfmKezp0A4hpKXuIL4h.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego wynikiem


@sorek: ~50k głosów więcej niż Konfa jesienią, osobiście spodziewałem się więcej

Hołowni - ten słup-heretyk-płaczek


@sorek: Hołownia heretyk? xD Zostaj ekskomunikowany jakoś ostatnio?

Ale z drugiej strony zagrywki neuropków i reszty sprawiły, że przez brak dorosłości i szacunku drugiej strony.. prawdopodobnie nie zasłużyli sobie na inną władze.


@sorek: jak pisałem w swoim poście "Ciul tam z całym złem Dudy, zagłosuję na kontynuację, bo
  • Odpowiedz
@sorek bardzo często czytam, że przez zachowanie #neuropa wyborcy Konfederacji nie chcą głosować na Trzaskowskiego. No nie kupuję tego. Jak przez grupę max. tysiąca ludzi na portalu ze śmiesznymi obrazkami można brać to jako legitny argument wyborczy? Zamykasz kartę z wykopem i neuropy nie ma. Włączasz TVP i dostajesz codzienny przekaz o zasięgu 3mln widzów dziennie.
  • Odpowiedz
Włączasz TVP i dostajesz codzienny przekaz o zasięgu 3mln widzów dziennie.


@LebronAntetokounmpo: Przecież w czasach gdy rządziła PO w TVP konfederacja była jeszcze gorzej traktowana. Teraz jest przemilczana, a wtedy była wyzywana od faszystów.
  • Odpowiedz
~50k głosów więcej niż Konfa jesienią, osobiście spodziewałem się więcej


@Lipathor: Konfa jednak się podzieliła i nie każdy z Konfederacji zagłosował na Bosaka, dodatkowo dolicz problemy z głosami za granicą i już masz 300k mniej głosów..

Hołownia heretyk? xD Zostaj ekskomunikowany jakoś ostatnio?


Dążą do tego, jego podejście do in vitro nie jest spójne z KK, zresztą on bardzo często wypowiadał się totalnie sprzecznie z nauczaniami. On jest typowem przykładem niby-katolika
  • Odpowiedz
na odrodzenie konserwatyzmu


@sorek: Konserwatyzm który wy proponujecie nie ma szans zdobyć więcej niż 15 proc. głosów. Jest zbyt radykalny. Sami do tego dojdziecie wcześniej czy później i zaczniecie go zmiękczać.
  • Odpowiedz
Konserwatyzm który wy proponujecie nie ma szans zdobyć więcej niż 15 proc. głosów. Jest zbyt radykalny. Sami do tego dojdziecie wcześniej czy później i zaczniecie go zmiękczać.


@Thorkill: on już jest zmiękczony mocno, on ewoluuje i zastąpi stary konserwatyzm. To naturalna kolej rzeczy w historii - my nie jesteśmy rewolucjonistami.
  • Odpowiedz
Ale poza nazywanie Ruską onucą


@Thorkill: A jeszcze to. Trzeba było nie brać na listy Jacka Wilka i Grzegorza Brauna. Niestety ale obecny Grzegorz Braun to bardzo dziwny człowiek.
  • Odpowiedz
@Thorkill: ja Grzegorza Brauna uwielbiam - nie zgadzam się z nim zawsze - ale bardzo szanuję i wierzę, że ma samo dobro w sercu (pokazał to chroniąc Tanajno i ludzi podczas protestów - i nie tylko wtedy!) oraz świetnie wyśmiewa socjalizm i głupoty rządu.
  • Odpowiedz
a Grzegorza Brauna uwielbiam


@sorek: Braun kiedyś to był mega ogarnięty,z fajny dystansem, zasłużony dla prawicy gość. Ale już nie jest. Nie będę snuł żadnych spiskowych teorii czemu tak się stało choć mam pewne podejrzenia.
Natomiast do chłopaków z RN Bosaka, Winnickiego i Tumanowicza szacunek mam cały czas. Złego słowa tutaj o nich nigdy nie napisałem.
  • Odpowiedz
@Thorkill: bardzo chętnie chciałbym się dowiedzieć, obejrzałem sporo wykładów Brauna z przed lat i osobiście widzę, że stoi przy tym w co wierzył, ale ma bardziej wolnorynkowe zapędy.
  • Odpowiedz
@Thorkill

Konserwatyzm który wy proponujecie nie ma szans zdobyć więcej niż 15 proc. głosów


To co proponuje Konfederacja to jest nowoczesny Konserwatyzm z poszanowaniem tradycji i kultury oraz ewolucji nowoczesności

Wasza propaganda przedstawia to jako zaścianek
  • Odpowiedz
Wasza propaganda przedstawia to zaścianek


@ziemba1: Jakoś nie przypominam sobie żadnych głębszych dyskusji tutaj czy gdzie indziej na temat wartości konserwatywnych proponowanych przez Konfederacje i ich różnicy w stosunku do wartości konserwatywnych stojących za PiS.Generalnie w TVP konfederacja jest przemilczana, a tutaj wyborcy PiS już nie zaglądają (poza takimi wyjątkami jak ja).
Ja w każdy bądź razie nigdy nie wartościowałem że czyjś konserwatyzm jest lepszy czy gorszy. Natomiast wyborcy konfy robią
  • Odpowiedz
Konfa jednak się podzieliła i nie każdy z Konfederacji zagłosował na Bosaka, dodatkowo dolicz problemy z głosami za granicą i już masz 300k mniej głosów..


@sorek: możliwe, niemniej, choć nie przepadam za Bosakiem, uważam że zrobił niezłą kampanię i sądziłem że więcej zbierze. Nie mówię tu o porażce ani z mojej strony radości czy smutku, ale zdziwienie.

Dążą do tego, jego podejście do in vitro nie jest spójne z KK, zresztą
  • Odpowiedz
mógłbym jakieś przykłady poprosić? Tak z czystej ciekawości. Nie muszą być dziś, jeśli nie masz czasu.


@Lipathor: podrzucę jak natrafię na to ponownie

to nie mów tu o neuropie


@Lipathor: przecież nie ma żadnej neuropy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sorek: Duży plus za analizę, mam podobnie jak Ty, jeżeli pójdę na II turę wyborów, to prawdopodobnie oddam głos na Ronalda Regana/Charlesa de Gaulle (czyli nieważny głos, ale przynajmniej zgodnie ze swym sumieniem).

Duda i Trzaskowski to kandydaci układu magdalenkowego, obie partie aktywnie przyczyniły się do ochrony komunistycznych zbrodniarzy, zamiast ich sprawiedliwego ukarania, więc dla mnie to żaden wybór, co zabawniejsze, od większej ilości zwolenników Konfy można się dowiedzieć, że bezkarność
  • Odpowiedz
bardzo często czytam, że przez zachowanie #neuropa wyborcy Konfederacji nie chcą głosować na Trzaskowskiego. No nie kupuję tego. Jak przez grupę max. tysiąca ludzi na portalu ze śmiesznymi obrazkami można brać to jako legitny argument wyborczy?


@LebronAntetokounmpo: Dla Ciebie to tylko "portal ze śmiesznymi obrazkami", ale dla sporej grupy osób taki wykop to miejsce, gdzie dzielą się swoim hobby, opowiadają o rzeczach z ich życia itd. więc staje się istotnym elementem
  • Odpowiedz
  • 1
@Lipathor

50k głosów więcej niż Konfa jesienią, osobiście spodziewałem się więcej

I to jest bardzo ciekawa kwestia.

Konfederacja powinna zrobić duże badania wyborców w wyborach parlamentarnych i prezydenckich.
  • Odpowiedz