Wpis z mikrobloga

Tyle w kwestii tych waszych memów o starych babach.
A tak nawiasem mówiąc, to dziwne, że chcecie odebrać prawo wyborcze ludziom 70+ argumentując że łatwo ich zmanipulować, a głosowanie przez 18 letnich gówniaków wam nie przeszkadza, no bo wiadomo, że to dojrzali ludzie o rozsądnym światopoglądzie xD
Jeśli maksymalny wiek głosowania ma wynosić 70 lat(co samo w sobie jest durnym pomysłem i dyskryminacją), to minimalny powinien wynosić conajmniej 25. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chce powiedzieć, że 30, bo sam mam 28, ale to też niezły pomysł.
#wybory
Ikarus_260 - Tyle w kwestii tych waszych memów o starych babach.
A tak nawiasem mówi...

źródło: comment_1593335730FpkldKzVwnsdskAAmiVKaI.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Ikarus_260: ja to bym nawet znacznie bardziej zaostrzył, moim zdaniem ja sam nie powinienem mieć prawa głosu bo gówno wiem z ekonomii i nie orientuję się co się dzieje. Nikt domyślnie nie powinien mieć prawa głosu tylko ze względu na wiek, to powinien być przywilej. A już #!$%@? o tym że to OBOWIĄZEK to jedynie działanie na szkodę państwa bo dzięki temu oprócz ludzi którzy rzeczywiście się interesują polityką idą głosować
  • Odpowiedz
@Ikarus_260: 25 akurat jest dobrym pomysłem bo w tym wieku uznaje się że mniej więcej kończy się rozwój dojrzałości mózgu.
Ja osobiście dałbym jeszcze kryterie PIT, że głosować mogą tylko Ci którzy rozliczali PIT w kraju co najmniej dwa razy od ostatnich wyborów.
Oraz zlikwidował podatek dochodowy od emerytury, i cyk nie trzeba emerytom prawa do głosowania zabierać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A Ci bardziej przedsiębiorczy i
  • Odpowiedz
@tellet: Nie koniecznie, nikt nie mówi żeby zabierać przywileje już wypracowane. Ale osoby głosujące na nowe przywileje powinny być tymi którzy na nie pracują. Polska umiera bo się wypędza ludzi którzy chcą pracować na siebie ciągłym okradaniem i sponsorowaniem innych grup.
Poza tym taka jest faktyczna rzeczywistość, musisz wypracować swoje, albo komuś innemu zabrać. Obecnie trwa walka polityczna pomiędzy kto da więcej, oczywiście z zabranych.
  • Odpowiedz
@Ikarus_260 Tak nad tym myślałem, w sensie nad limitem wiekowym ludzi starszych i jest to głupi pomysł. Jest dużo ogarniętych emerytów, którzy doskonale znają się na makroekonomii oraz na tym jaka jest sytuacja polityczna kraju. Rozumiem, że "starych głupich ludzi" może być więcej. Ale czy w przedziale 25-40 nie ma głupich ludzi? Wystarczy na to popatrzeć w taki sposób ile się śmiejesz w internecie z Karynek, instagramerek, Sebków, Grażynek, Kabareciarzy, Janusz, Przegrywów
  • Odpowiedz
@happy_shroom: 70 lat i niedługo umrą? Kadencja trwa 5 lat, jak przeżyli do 70 to i do 75 dociągną. Równie dobrze jutro możesz wpaść pod samochód, chyba czas odebrać ci prawo głosu. ʕʔ
  • Odpowiedz