Wpis z mikrobloga

Witam Mirków
Mam kilka pytań dotyczących podkręcania GPU
1. Czy podkręcenie zegara rdzenia i pamięci samo w sobie jest szkodliwe (temperatura na stresstest nie przekracza 75 stopni)
2. Czy podwyższenie limitu mocy jest szkodliwe (bez podwyższenia limitu temperatur/temperatury podcinania MHz)?
3. Czy undervolting powinien być w tle przy overclockingu? Rzadko kiedy jest poruszany razem z OC ten temat i się zastanawiam czy nie bez powodu.
I jeszcze 4. pytanie nie za bardzo do overclockingu - czy jeżeli mi to nie robi, powinienem ustawić krzywą wentylatorów wyżej przy braku obciążenia?
#pcmasterrace #informatyka #overclocking #komputery #elektronika
  • 5
@SzejkerMejker:
1. Oczyiście że tak, staraj sie zrobić jakies oc na bazowym limicie mocy by było tak fest bezpiecznie
2. Podwyższanie mocy to podwyższanie mocy, jeśli karta bedzie brała ponad limit to bedzie sie szybciej zużywała
3. W niektórych kartach albo cpu robi sie under bo mają przedobrzone te napiecia, rzadko kiedy możesz podkręcić coś przy niższych napięciach niż bazowe
4. Ja bym polecał jedynie wyłączyć pasywane chłodzenie, aby wiatraczki stale
@SzejkerMejker zmiana samych taktów bez zmiany napiecia, temperatur i natężenia prądu nie jest szkodliwa. Powodzenia w wykonaniu oc bez zmiany tech parametrow na wieksze ( ͡º ͜ʖ͡º)
@SzejkerMejker:
1. i tak i nie. Moje karty chodzą z powerlimitem na maxa to samo limitem temperatury i 970 ma 6 lat, 1080ti 3 lata i żyją. Pewnie bez OC karta wytrzyma 10 lat z OC 8 (instytut danych sam wiesz skąd).

2. nie bo templimit wejdzie i zacznie zbijać zegary. Czyli przez chwilę bedziesz mieć wyższe zegary aż się karta nie zagrzeje.

3. wręcz przeciwnie. Bez overvoltingu nie ma dobrego