Wpis z mikrobloga

Mirki #volvofanclub posiadam v70 II 2.4 140km
I stoję przed poważnym dylematem
Codziennie pokonuje dystans 12km do pracy i powrót do domu. Ale jak nadarzy się jakas randka albo wyjazd ze znajomymi zaczyna mi doskwierać spalanie mojego #volvo

W związku z czym zastanawiam się nad montażem #lpg
Podobno te silniki dobrze to znoszą a samochodem chce pojeździć jeszcze przynajmniej 5 lat.
Dodatkowo wiem że przy każdym tankowaniu mniej boli ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pewnie koszt instalacji wyjdzie z 3500?
Myślicie ze ma to sens?
S007 - Mirki #volvofanclub posiadam v70 II 2.4 140km
I stoję przed poważnym dylematem...

źródło: comment_1592771746ayRrxy7GjxqnhHevBOPcPz.jpg

Pobierz
  • 21
@#!$%@? no jak jadę autostrada ponad 140 to pali ok 12
W mieście też 10

Jak jadę 90kmh to może zmieszczę się w 8
@S007 tylko każ ustawić odpowiednio bogatą mieszankę i założyć duże dysze, tak żeby na parowniku był max. 1bar, wtedy gniazd zaworowych nie wypalisz po 200k, bo jak to #!$%@?ą, to i 50k może zniszczyć głowicę. Lepiej palić 1l LPG więcej niż przegrzać czapę. Ja gazuję wszystkie fury, im większa benzyna, tym lepiej.
no jak jadę autostrada ponad 140 to pali ok 12

W mieście też 10

Jak jadę 90kmh to może zmieszczę się w 8


@S007: @Odpaleniec:

trochę jestem w szoku, mam S60 2.4 170KM, czyli ten sam silnik z inną mapą wtrysków i żeby spaliło 12l/100 LPG to bym się musiał ostro nastarać. 140km/h autostradą z tempomatem to 11l LPG max, a bliżej 10, zwykła jazda na krajówce z prędkościami 100-110kmh
tylko każ ustawić odpowiednio bogatą mieszankę i założyć duże dysze, tak żeby na parowniku był max. 1bar, wtedy gniazd zaworowych nie wypalisz po 200k, bo jak to #!$%@?ą, to i 50k może zniszczyć głowicę. Lepiej palić 1l LPG więcej niż przegrzać czapę. Ja gazuję wszystkie fury, im większa benzyna, tym


@KarmazynowyAstrofizyk: Nie masz najmniejszego pojęcia jak działa lpg. ()
@Odpaleniec: ja prawie zawsze sam + chyba jednak dość lekka noga + dbam o dwumasę więc jeżdżę w wyłącznie w prawilnym zakresie obrotów 2000-3500. Tak czy inaczej mam ten samochód od 15tys kilometrów (od roku z hakiem) i akurat spalanie mnie pozytywnie zaskoczyło. Wcześniej miałem Galanta 2.0 136KM w LPG i palił ciut więcej a nie był tak elastyczny :)
@S007: przechodząc do Twojego pytania - na pewno się opłaci przy dużych dystansach, tylko mi mechanik mówił że te silniki lubią się owszem z gazem, ale z dobrą instalacją. Ja nawet nie wiem czy mam jakąś lepsiejszą czy zwykłą. Tak czy inaczej powodzenia! :)
@Crow7422 Twoja opinia jako wykopka jest dla mnie wyjątkowo cenna i merytoryczna, zaraz pójdę zdać dyplom inżyniera. Szkoda, że czasy się zmieniły, jest nowa fizyka i teraz już bogata mieszanka nie studzi zaworów, jak dawniej, uboga lepsza, bo mniej pali, czyli profit. Poodobnie z wtryskiem, widzę że teraz chyba praferuje się dłuższe czasy wtrysku i parownki aż proszą o wyższe ciśnienie.
Nawet dzwoniła do mnie ostatnia instalacja, którą wkładałem i mówiła, że