Wpis z mikrobloga

#poczta #pocztapolska

Dzisiaj dostałem w końcu zaświadczenie z urzędu skarbowego, na ktorym mi zależało. Urząd wysłał go 1 czerwca, a dopiero dzisiaj dostałem powtórne awizo, że czeka na mnie list. Oczywiście pierwszego awizo nawet nie dostałem (o tym, że szanowny pan listonosz nawet nie podjął próby doręczenia nie wspominam). Zależało mi na czasie, urząd wywiązał się z terminu i wydał to zaświadczenie w czasie, natomiast przez leniwego dupka z poczty czekałem dwa tygodnie dłużej. Da się coś zrobić z tym leniem? Jeśli zgłoszę na niego jakieś zażalenie czy skargę, to jest szansa, że go udupią?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@C8H18: Jedyna szansa to rezygnacja z usług.

Sam miałem podobną sytuację to nawet nie dostałem odpowiedzi na skargę.

Poczta zawsze umywa ręce, słyszałem nawet o akcji że spóźnili się z dostarczeniem dokumentów do przetargu, przez co jakaś firma stracila x tysięcy. A poczta ma to w pompie :D

Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat inpost otworzy listomaty, przejmą większość wolumenu listów z poczty, a sama poczta upadnie ( ͡
  • Odpowiedz
@C8H18: nie, jedyna opcja to ograniczenie korzystania z poczty do zera
ja już niczego pocztą nie wysyłam i poważnie zastanawiam się nad tym aby przestać też odbierać przesyłki nadawane pocztą
  • Odpowiedz
@C8H18: @tanczespiewamrecytuje: @Pangia:

Co do skargi to zawsze na piśmie, może być do naczelnika urzędu - albo online w dziale skargi.

A co do "upadnięcia" Poczty. Z przyjemnością czekam na ten dzień, a potem wasze płacze, że PP powinno się reaktywować i dać monopol, aby była chroniona i odpowiednio wypełniała swoje zadanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślicie, że jakaś firma jest w STANIE i CHCE przejąć miejsce PP? Żadna firma nie chce i nie jest w stanie. Więc przy upadku
  • Odpowiedz
@C8H18: Pisz skargę, koniecznie podaj numer (ten do śledzenia, musi być bo to polecony) ja to robiłem na piśmie i żądałem kserokopii z pieczątką poczty, że skarga została przyjęta. Po odpowiedzi wysłałem kolejną jak sprawa się powtórzyła i w sumie to zadziałało.
  • Odpowiedz